استوری اینستاگرام و استراتژی بازاریابی

استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام و استراتژی بازاریابی

استوری اینستاگرام و استراتژی بازاریابی 1536 1024 drrjblog

استوری اینستاگرام و استراتژی بازاریابی

استوری اینستاگرام و استراتژی بازاریابی : استوری اینستاگرام یک نگاه اجمالی بر شخصیت برند تجاری و یا شخصیت اینستاگرامی نمایش میدهد. در اینجا به استراتژی های تاثیر گذار بر بازاریابی با این ابزار میپردازیم.

استوری اینستاگرام چیست ؟

استوری اینستاگرام به شما اجازه میدهد تا داستان از روزمرگی ها را بصورت عکس، فیلم و نوشته با مخاطبین خود سهیم شوید و آنها را با اتفاقات روزانه خود همراه نمایید. این داستان بصورت ۱۵ ثانیه ای پخش و بعد از ۲۴ ساعت حذف میشود.

داستان ها یا استوری از بخش پست های کاشی مانند جدا هستند و از بخش تصویر پروفایل قابل مشاهده هستند. بیشتر کاربران اصولا توجهشان به پروفایل و داستان شما است و این بخش تاثیر بالایی در برقراری ارتباط دارد.

10 نمونه استوری اینستاگرام متحرک

قالب استوری اینستاگرام

دانلود برترین قالب های استوری در فروشگاه بیزینس ایده

چرا استوری اینستاگرام محبوب است ؟

پلتفرم داستانی اینستاگرام از سال ۲۰۱۶ آغاز به کار کرد و تا سال ۲۰۱۸ تعداد کاربرانی که از آن استفاده میکردند به ۵۰۰ میلیون کاربر رسید. این بخش کمک میکند تا شما واقعیت ها را در کوتاه ترین زمان و بیشتر کنترل ارتباطی با مردم به اشتراک بگذارید.

دو عامل در خصوص برند ها مهم است. اول آنکه در سیستم بازاریابی مردم داستان برند شما را میخرند و نه محصول شما را و دوم آنکه آنها عاشق قصه ها و سرگذشت پشت پرده شما هستند و نه آنچه خود به خوردشان میدهید.

مردم داستان برند شما را میخوانند، درباره آن صحبت میکنند و برایشان مهم است که شما چگونه رفتار میکنید و زندگیتان چگونه است. اصولا از هر ۵ استوری که توسط برندها گذاشته میشود، یک داستان واکنش به همراه دارد.

در بخش استوری شما به کمک ابزارهای استوری اینستاگرام میتوانید تعاملات بالایی را ایجاد نمایید که آمارهای شگفت انگیزی از رفتار مخاطبین را به شما میدهد. مثلا برند GOPRO توانسته با روایت هایی از دید محصولاتش معروف شود.

برخی برندهای آرایشی هم با ارائه ای از مصرف محصولات و یا شیوه های صحیح استفاده توانسته اند مخاطبین بالایی را جذب نمایند.

در این بخش شما مهمترین نکات را به اشتراک میگذارید و میتوانید از اخبار تا فروش های فوق العاده و اطاع رسانی های مهم را به مخاطبین خود منتقل نمایید.

نکته ها و ترفندهای استوری اینستاگرام

به زبان ساده داستان استوری اینستاگرام باید واقعیت های شما باشد، واقعیتی ساده با عکس و فیلم و نوشته اما منطبق با هویت برند شما.

برای آنکه اطمینان حاصل کنید تا استوری شما دقیقا مطابق استانداردهای برندسازی است اولین گام استفاده از رنگ یا پالت رنگ سازمانی است. این رنگ ها باعث میشوند تا مخاطب به محض مشاهده استوری بدون توجه به پروفایل شما را در ذهنش تصور نماید.

نکته بسیار مهم دیگر آنکه خود را به جای مخاطب گذاشته و هنگام تولید محتوای استوری اینستاگرام از خودتان بپرسید : مخاطب من چه چیزی را میخواهد ببیند ؟

شما بایستی به دنبال ایده های محتوایی باشید که میتوانند مخاطبین شما را درگیر و سرگرم نمایند. محتوایی را ارئه دهید که علاوه بر عنوان داستان زندگی شما باعث برقراری ارتباط شود و بتواند مخاطب را بیشتر نگاه دارد و یا تشویق به مشاهد پست کند.

توجه داشته باشید که طبق آمار ۶۰ درصد از استوری ها با صدا پخش میشوند و این موضوع یعنی صداها در بخش استوری شما میتوانند جذابیت بالایی را بهمراه داشته باشند.

بیشتر تفکرتان بایستی موبایلی باشد و سعی نمایید از تصاویر و ویدئوهایی استفاده نمایید که در قالب یک گوشی همراه بهترین واکنش ها را بهمراه داشته باشد. ابزارهایی هستند که به شما کمک میکنند تا استوری های جذاب و خلاقانه تولید نمایید.

قالب استوری لایه باز اینستاگرام آواردا

قالب استوری اینستاگرام

دانلود برترین قالب های استوری در فروشگاه بیزینس ایده

نحوه ساخت استوری اینستاگرام

یک استوری جذاب در اینستاگرام باید داستانی را تعریف نماید، داستانی که باعث میشود تا تعامل ایجاد شود. خواه شما یک محتوا گذاشته و یا محتوای سریالی ایجاد نمایید، بایستی حتما ابزارهای گوناگون اینستاگرام را استفاده نمایید.

بعد از ورود به بخش استوری اینستاگرام دکمه ضبط را لمس کنید تا یک عکس ایجاد شود و یا آن را نگه دارید تا ویدئو ضبط نمایید، حتی میتوانید از داخل گالری فایلی را انتخاب نمایید. با استفاده از ابزارهای Superzoom و یا Boomerang نیز میتوانید ویدئوهای جالبی تولید کنید.

بعد از ایجاد عکس و یا ویدئو روی تصویر کلیک کنید و متن دلخواه خود را بنویسید. با استفاده از دانش شعارهای تبلیغاتی میتوانید متن های جذاب و تاثیرگذار داشته باشید. در انتخاب رنگ متن دقت داشته باشید.

یک متن جذاب میتواند مخاطب را درگیر و رنگ مناسب با هویت برند او را به یاد شما بیاورد. استفاده از برچسب های مکان، یا تگ دوستان و برچسب های مهم میتواند هدف گذاری شما را در تولید داستان دقیق تر و بازدید شما را افزایش دهد.

برچسب های سوالی و یا نظرسنجی نیز تعاملات استوری شما را افزایش میدهد که تاثیر بالایی در روند توسعه پیج اینستاگرام شما دارد. ایجاد تعامل و نظرسنجی ها به تیم بازاریابی شما در جمع آوری اطلاعات تحقیقاتی بسیار کمک میکند.

کیفیت و سبک قالب محتوای شما میتواند تاثیر بالایی در ارائه به مخاطب داشته و او را با یک الگوی برندینگ از شما آشنا نماید. داستان برند در فضای استوری اینستاگرام با قالب درست میواند تعاملات و پاسخگویی در رسیدن به اهداف را بشدت افزایش دهد.

برای رسیدن به این قالب میتوانید در بخش قالب های پست اینستاگرام فروشگاه بیزینس ایده مجموعه ای متنوع از قالب های تخصصی، با کیفیت و لایه باز را در دسترس داشته باشید.

ذخیره کردن استوری اینستاگرام

هنگامی که استوری اینستاگرام خود را آماده نمودید میتوانید با دکمه اشتراک گذاری آن را با پیروان خود به اشتراک بگذارید.

مطمئن شوید که استوری شما قابلیت بر قراری یک ارتباط موثر را دارد. اگر پیج شما به میزان مورد تایید ۱۰ هزار فالوور رسیده است، حتما برای استوری برند خود لینک پیوند قرار دهید. این موضوع میتواند به شدت در پیج های بیزینسی مفید باشد.

فراموش نکنید که بسیاری از استوری ها میتوانند برون تاریخ باشند، پس آنها را در بخش هایلایت ذخیره نمایید تا همراهان شما و یا افرادی که به تازگی با برند شما آشنا شده اند بتوانند به آنها دسترسی داشته باشند.

چگونه موفقیت استوری ها را بسنجیم ؟

درک نحوه عملکرد اینستاگرام به شما کمک میکند تا محتوایی را که فالوورها بیشتر به آن علاقمند هستند تولید نمایید، با مشاهده بخش INSIGHT میتوانید گزارشی از عملکرد استوری داشته باشید.

اگر یک استوری بیشتر با مخاطبین اشتراک گذاشته است، یا چندین بار بازدید شده یعنی مدل تصویری و یا متنی شما بیشتر برای مخاطبینجذابیت داشته است و شما باید این مدل را ادامه دهید.

حتی با توجه به زمان قرار دادن استوری ها میتوانید به دقت متوجه شوید که بهترین ساعات بازدید از محتوای شما چه زمانی است. برای مدیریت مناسب پیج اینستاگرام نباید در قانون ساعت کار و زمان فعالیت شرکتی یا فروشگاهی باشید. این شبکه نیازمند یک نیروی تمام وقت است.

همیشه با مشاهده کسانی که استوری شما را دنبال نموده اند به بررسی این مورد بپردازید که بیشترین علاقمندان به پست های شما چه گروه جنسی و سنی هستند تا در تولید محتوا قدم های مناسب تری داشته باشید.