تقویم مناسبت های بین المللی بر اساس تاریخ شمسی

تقویم مناسبت های جهانی

به شما کمک میکند تا براساس آن تقویم منظم داشته باشید، محتوای هدفمند و برنامه ریزی تولید کنید، مخاطبین خود را درگیر کنید.

تقویم مناسبت های جهانی

۱۰۰% لایه باز

استاندارد چاپ

بالاترین کیفیت

استفاده آسان

تمام نیازها

تنوع فرم بندی

مناسبت های جهانی

مناسبت های میلادی بر اساس تاریخ شمسی دسته بندی شده اند

تقویم مناسبتی | مناسبت های جهانی

«کوچولوهای ژانویه‌ای، امروز در خانه‌ام را زدند. و گفتند: روپوش زمستانی‌ات را بر تن کن و بیا بیرون تا بازی کنیم.» وینفرد سی. مارشال

منطقه‌ البروج: تا ۱۹ ژانویه برج جدی و برج دلو از ۲۰ ژانویه

نماد ماه تولد : سنگ، گل و درخت
سنگ ماه : گارنت

گارنت، مشتق شده از واژه‌ی لاتین granatum، به معنی دانه‌ی انار است. این سنگ به معنای دوستی و اعتماد ابدی است.

گل ماه : میخک قرنفلی، گل برفی

رنگ‌های مختلف میخک قرنفلی نشان‌دهنده‌ی معانی مختلفی هستند: قرمز به معنای عشق یا صورتی به معنای محبت است. گل برفی به امید و زیبایی اشاره دارد.

درخت ماه: صنوبر، نارون، سرو

آغاز سال نو میلادی

روز سال نو جشنواره ای است که در اکثر نقاط جهان در اول ژانویه، اولین روز سال در تقویم میلادی مدرن برگزار می شود.

۱ ژانویه نیز در تقویم جولیان روز سال نو است، اما این روز با تقویم میلادی یکی نیست. در حالی که بیشتر تقویم‌های شمسی (مانند میلادی و جولیان) سال را به طور منظم در انقلاب زمستانی شمالی یا نزدیک به آن آغاز می‌کنند، فرهنگ‌هایی که تقویم قمری یا قمری را رعایت می‌کنند روز سال نو خود را (مانند سال نو چینی و سال نو اسلامی) جشن می‌گیرند.

در روم پیش از مسیحیت بر اساس تقویم ژولیانی، این روز به یانوس، خدای دروازه ها و آغازها، که ژانویه نیز به نام او نامگذاری شده است، اختصاص داشت.

روز جهانی قانون کپی رایت

روز قانون حق نسخه‌برداری یا کپی رایت، که هر سال در اول ژانویه جشن گرفته می‌شود، برای همه خلاقان در نظر گرفته شده است تا از نقش قانون حق نسخه‌برداری در تضمین استفاده قانونی از آثار خود قدردانی کنند و مردم را تشویق به حمایت و حمایت از قانون حق نسخه‌برداری کنند.
آیا می دانستید که اولین قانون کپی رایت بیش از ۳۱۱ سال پیش توسط پارلمان بریتانیا وضع شد؟ قانون کپی رایت مجموعه‌ای از حقوقی است که به‌طور خودکار به شخصی که یک اثر اصلی را خلق می‌کند، تعلق می‌گیرد. این حقوق شامل بازتولید، آثار مشتق شده، توزیع، اجرای عمومی و نمایش و توزیع دیجیتال است. حق چاپ کلیه آثار ادبی، نرم افزارها، فیلم ها و آهنگ ها را در بر می گیرد.
حق نسخه‌برداری منحصر به سازنده است و از استفاده افراد دیگر از آثار آنها بدون اجازه جلوگیری می‌کند.

روز جهانی درونگراها

دوم ژانویه روز جهانی درون‌گراهاست. گرچه این روز تعطیلی عمومی نیست اما از سال ۲۰۱۱ میلادی در سراسر جهان توسط درون‌گراها جشن گرفته می‌شود.

این که روز جهانی درون‌گراها دقیقاً یک روز پس از شروع سال نوی میلادی است هم تصادفی نبوده است. ایده اصلی انتخاب این روز این بوده است که درون‌گراها پس از شلوغی و شور و هیجان سال نو، مدت زمانی را نیاز دارند تا باتری‌های خود را در زمانی که از معاشرت‌های اجباری و مکالمه های کوتاه و بی هدف با دیگران در تعطیلات رها شده‌اند، شارژ کنند.

روز جهانی درون‌گراها یعنی پوشیدن لباس راحت و تماشای فیلم‌های مورد علاقه‌تان.

همچنین این روز به آگاهی بخشی نسبت به درون‌گرایی هم کمک می‌کند و باعث یادآوری این می‌شود که درون‌گرایی خصلت محشری است، نه مایه‌ی شرمساری.

روز جهانی خط بریل

۴ ژانویه روز تولد لویی بریل در تقویم های جهانی، روز جهانی بریل نامگذاری شده است.

«لویی بریل» (Louis Braille) در روز چهارم ژانویۀ سال ۱۸۰۹میلادی زاده شد و در پاریس پرورش یافت. او که از همان اوان کودکى نابینا شده بود، بر‌خلاف معمول آن زمان که کم تر کسی به آموزش نابینایان توجه داشت، با بهره‌گیری از تلاش‌های پیگیرا‌نه، توانست خط عادی را به صورت برجسته بیاموزد و مانند همسالان خود بخواند و بنویسد.

بریل در طول تحصیلات خود به این نتیجه رسید که خواندن و نوشتن به خط عادی برای نابینایان مشکل است.

این بود که با کوششی شبانه‌روزى، توانست در شانزده‌سالگی خطی اختراع کند که هم‌اکنون پایۀ سواد صدها‌هزار نابینا در سراسر جهان است.

بنا بر آمار یونسکو، دوازده‌‌ میلیون انسان در سراسر جهان نابینا هستند که متأسفانه فقط حدود پنج درصد آنها با خط بریل آشنایی دارند.

روز جهانی هیپنوتیزم

دکتر جک گیبسون یک هیپنوتراپیست ایرلندی است که در سال ۲۰۰۵ فوت کرد، او زمان زیادی را صرف افراد مبتلا به اختلالات روان تنی با استفاده از هیپنوتیزم درمانی کرده بود برای همین بعد از فوت او متخصصان این رشته تصمیم گرفتند برای هیپنوتیزم روز جهانی تعیین کنند.

اولین روز جهانی هیپنوتیزم در سال ۲۰۰۶ برگزار شد و ” گیل ” رئیس انجمن هیپنوتیزم آمریکا برای اولین بار ۴ ژانویه را روز جهانی هیپنوتیزم اعلام کرد که هدف آن هم شناساندن راز های مختلف این درمان بود که توسط کشورهای مختلفی مورد استقبال قرار گرفت.

هیپنوتیزم به کنترل کردن مربوط نمی شود و اصلاً هم راهی برای انجام دادن کارهای خیلی خارق العاده نیست. به دلیل همین سوء تفاهم هایی که در مورد هیپنوتیزم وجود دارد، این روز را نامگذاری کرده اند.

هیپنوتیزم یک روش درمانی علمی است که از آن برای درمان بیماری های مختلف، حل کردن مشکلات زندگی و رسیدن به موفقیت استفاده می کنند. در تقویم جهانی روزی به نام هیپنوتیزم وجود دارد تا افراد در مورد هیپنوتیزم بیشتر بدانند و جنبه های مثبت آن را بشناسند

روز جهانی بادبادک

روز جهانی بادبادک

بادبادک نه تنها برای ما بازی مفرحی بود بلکه وسیله ای تفریحی برای مردم مناطق مختلف جهان بوده است. از این رو روزی به نام روز جهانی بادبادک نامگذاری شده تا مردم جهان به این بهانه ساعاتی را سر به آسمان بلند کنند و پرواز بادبادک و معلق ماندنش در هوا بنگرند.

روز جهانی بادبادک ۱۴ ژانویه مصادف با ۲۴ دی ماه است که هر سال آن را با هوا کردن بادبادک جشن می گیرند.

بادبادک یکی از اختراعات قدیمی چین است و تاریخی دیرینه دارد. در ابتدا از بادبادک به عنوان یک وسیله نظامی برای اندازه گیری فاصله بین واحدهای نظامی دو کشور یا اطلاع رسانی استفاده می شد.

اما به تدریج بادبادک به وسیله ای تفریحی برای مردم تبدیل شد و به کشورهای آسیایی کره شمالی، ژاپن، مالزی و اروپا و قاره آمریکا راه یافت.

نخستین بادبادک در سال ۴۰۰ قبل از میلاد، توسط «موزی» اندیشمند معروف و «لوبان» استاد نجاری در چین با استفاده از خیزران و چوب ساخته شد.

روز جهانی مذهب

روز جهانی مذهب مراسمی است که هر ساله در سومین یکشنبه ماه ژانویه با تشکیل کنفرانس‌های مختلف در برخی از کشورها با حضور مردمی از ادیان گوناگون برگزار می‌شود.

روز جهانی مذهب اولین بار در سال ۱۹۵۰ میلادی توسط جامعه مذهبیان آمریکا جشن گرفته و به رسمیت شناخته شد و هدف از آن جلب توجه ملت و دنیا به یگانگی و وحدت اساس تمام ادیان بود؛ هدفی که بیانگر تنها قدرت فعال دیانت و مذهب در راه وحدت بشر و دینا می‌باشد.

در سال ۱۹۸۵ در سری لانکا تمبری به همین مناسبت به چاپ رسیده بود که در آن تصویری از نمادهای ۸ مذهب به چاپ رسیده بود.

روز جهانی غذای تند

خیلی از مردمان کشور های مختلف از ایران تا هر کشور خارجی دیگر عاشق غذا های تند و پر فلفل هستند.

به خاطر وجود این غذا ها و طرفداران آن است که ما در تقویم یک روز به نام روز جهانی غذاهای تند داریم. عاشقانه غذا های تند در این روز با پختن و خوردن غذا های تند این روز را جشن میگیرند.

شانزدهم ژانویه برابر با بیست و ششم دی ماه به عنوان روز جهانی غذاهای پرادویه و تند نام‌گذاری شده است تا تند ترین روز سال در تقویم باشد. ادویه‌ها عصاره طبیعت‌اند،‌ عصاره‌هایی که با طعم و رنگشان قلب و روح ما را لمس می‌کنند.

اما از میان همه ادویه‌ها فلفل راه مستقیم قلب را پیدا کرده است که به‌راحتی اشکمان را در می‌آورد! این روز برای افرادی که عاشق غذاهای تندند و حتی آن‌هایی که برای اولین بار می‌خواهند جادوی ادویه‌ها را امتحان کنند بهانه خوبی است.

غذای تند بیش از ۶۰۰۰ سال است که در رژیم غذایی انسان ها وجود دارد. بسیاری از فرهنگ ها از ادویه های تند در غذاهای روزانه خود استفاده می کردند.

نگاهی متفاوت در آموزش و ارائه محتوا

طراحی و چاپ کاتالوگ

طراحی و چاپ کاتالوگ

طراحی و چاپ کاتالوگ ۲۵۶۰ ۱۷۰۷ drrjblog

طراحی و چاپ کاتالوگ در میان ابزارهای بازاریابی و تبلیغات قدیمی ترین و شناخته شده ترین ابزارها کاتالوگ و بروشور هستند، در کشور ایران این ابزارها بسیار استفاده می شوند،…

تولید محتوا اینستاگرام تصویری و ویدئو

تولید محتوا اینستاگرام تصویری و ویدئو

تولید محتوا اینستاگرام تصویری و ویدئو ۱۷۰۷ ۱۱۳۸ drrjblog

تولید محتوا اینستاگرام تصویری و ویدئو ۱۰ نوع محتوا که برای برند شما باید وجود داشته باشد تولید محتوا اینستاگرام تصویری و ویدئو : امروز با توجه نوع رفتار مخاطب…

ست اداری | اقلام ست اداری

ست اداری چیست

ست اداری چیست ۱۵۳۶ ۱۰۲۴ drrjblog

ست اداری چیست ست اداری چیست ؟ به مجموعه ای از دارایی های هویت برند یک سازمان، شرکت و یا فروشگاه ست اداری میگویند. این ست اداری در اصل یک…

سوالات متداول

 • قطعا یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین ابزارهای تبلیغاتی برای هر کسب و کاری کارت ویزیت است. اما توجه داشته باشید این ابزار ساده نقش بسیار مهمی در کسب و کار شما دارد.

  شما در اولین ملاقات خود در یک جلسه کاری، میهمانی و یا در فضای خیابان ممکن است بخواهید پل های ارتباطی خود را در اختیار یک شخص قرار دهید.

  یک ویزیت خوب بهترین ابزار برای چنین کاری است اما به شرط آنکه این کارت بتواند ارزش های شخصی و تجاری شما از طریق سبک طراحی و جنس چاپ شده منتقل نماید.

  کارت ویزیت لایه باز میتواند دلیلی برای ملاقات بعدی شما باشد. یک طراحی جذاب و منحصر به فرد میتواند این سطح از برندینگ را به مخاطب منتقل نماید که ارزش های شما برای خودتان و مخاطبین تا چه اندازه است.

  من همیشه در صحبت های خودم در خصوص کارت ویزیت آن را شناسنامه شغلی افراد معرفی میکنم، چراکه هویت شما و اطلاعات مهم کسب و کارتان از طریق آن منتقل میشود.

 • کارت ها انواع مختلف و گوناگونی دارد. اصولا تعریف دقیقی برای آنکه شما از چه نوعی برای کسب و کارتان استفاده نمایید وجود ندارد، اما مدل های متعارفی هست.

  مثلا جنس کتان به علت خاص بودن، ابعاد و بافتی که دارد برای اشخاص همچون پزشکان، مهندسان، وکلا و افرادی از این دست بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

  جنس های جدیدتر همچون لامینت مات و براق هم برای سالن های زیبایی، نمایشگا هها و بطور کلی کسب و کارهای فروشگاهی بیشترین استفاده را دارد.

  جنس های خاص کارت ویزیت همچون PVC ، شیشه ای و غیره هم سلیقه ای هستند و اگر شما بخواهید هزینه های بالایی پرداخت نمایید قطعا میتواند نمونه ای خاص و منحصر به فرد برای شما باشد.

  استفاده از یک طرح خاص الویت اول در کارت ویزیت لایه باز است، شما با یک طراحی حرفه ای میتوانید کاری کنید که همیشه این کارت همراه مخاطب و یا مشتری شما باشد.

  طراحی مسئله مهمی است و رعایت استانداردهای چاپی و اطلاعات درج شده روی آن بسیار بالا است.

  توجه داشته باشید این طراحی زیبا و خاص در مرحله چاپ به مخاطب شما ارائه میشود و اگر کیفیت چاپ خوب نباشد، زحمات طراحی شما نیز از بین خواهد رفت.

 • طراحی کارت ویزیت برای هر نوع از کسب و کارها دارای اهمیت بالایی است، خلاقیت، رعایت استانداردها و از همه مهم تر ایده های نو در قالب بندی که موجب میشود یک طرح ماندگار داشته باشید.

  در مجموعه دکتر آر.جی بیش ۳۰۰ نمونه کارت ویزیت لایه باز با کیفیت بسیار بالا و بر اساس استانداردهای چاپی موجود است.

  این طرح ها بر اساس تخصص کسب و کار و بر اساس مدل طراحی دسته بندی شده اند. همگی لایه باز هستند و به راحتی میتوان آنها را ویرایش نموده و هر نوع تغییر فونتی، تصویری و قالب را در آنها پیاده سازی کرد.

  طرح های کارت ویزیت موجود در سایت مرتبا به روز رسانی شده و شما میتوانید فایل های خود را مرتبا ارتقاع دهید.

  توجه داشته باشید این طرح های گرافیکی توسط حرفه ای ترین طراحان و با بالاترین کیفیت ممکن ایجاد شده اند و شما هرگز مشابه آنها را ندیده اید. به کمک آنها میتوانید مشتریان خود را غافلگیر و یا کسب و کارتان را بهتر به مشتریان معرفی نمایید