تولید محتوا اینستاگرام تصویری و ویدئو

تولید محتوا اینستاگرام تصویری و ویدئو

تولید محتوا اینستاگرام تصویری و ویدئو

تولید محتوا اینستاگرام تصویری و ویدئو 1707 1138 drrjblog

تولید محتوا اینستاگرام تصویری و ویدئو

۱۰ نوع محتوا که برای برند شما باید وجود داشته باشد

تولید محتوا اینستاگرام تصویری و ویدئو : امروز با توجه نوع رفتار مخاطب و روند رو به رشد تکنولوژی همه کسب وکارها نیازمند محتوای بصری هستند، به روز رسانی ویدئو ها در آپارات و یوتیوب، پست های وبلاگ همه محتوا هستند و مارک ها و برندهای بزرگ به وجود آنها اهمیت می دهند.

محتوای بصری اینستاگرام

تولید محتوای منظم یک عامل کلیدی در حفظ یک نام تجاری است. فرقی نمی کند وبلاگ می نویسید، در فیس بوک یا اینستاگرام هستید یا همه ی شبکه های اجتماعی را درکنار یکدیگر دارید، مهم حفظ جذابیت و به یاد ماندنی بودن در کنار مردم است.

اما از آن جایی که مردم هر روز در حال تولید محتوا هستند آیا محتوای ما در بین این نویز گم نمی شود، جواب این است که محتوای بصری تولید کنید.

هنگامی که شما در رسانه های مختلف مطالب خود را منتشر می کنید در پایان روز به غیر از تأثیرات سئو چیزی به جا نخواهد ماند. اما اگر از ویدئو و تصاویر جذاب استفاده کنید، احتمال دست به دست شدن محتوای شما بیشتر خواهد بود.

اساساً شما می توانید بهترین ،جالب ترین و جذاب ترین مطالب را بنویسید اما استفاده صحیح از این محتوا چگونه انجام می شود. محتوای بصری مانع از دست رفتن ارزش دیگر محتواها می شود.

محتوای بصری به شما اجازه می دهد پیام های خود را سفارشی تر  و با استفاده از تکنیک های رسانه های اجتماعی تعامل بهتری با مخاطب برقرار کنید، پس محتوای بصری یک ابزار بی نهایت قدرتمند است.

با من رامین جهرمی در مجموعه دکتر آر.جی همراه باشید تا تکنیک های کاربردی را با یکدیگر مرور کنیم.

۱-عکس های چشم گیر و جذاب :

باتوجه به وجود ابزارهای عکاسی در گوشی های هوشمند شما به علت جذابیت عکاسی هر روز عکس های زیادی می گیرید. در زندگی شخصی خود و در زندگی روزمره این  تصاویر را به اشتراک می گذارید، پس منطقی است که در کسب و کار خودتان نیز از این تصاویر استفاده کنید.

عکس هایی از اتفاقات روزمره کسب و کار خودتان بگیرید، در دفتر شما چه چیزی درحال وقوع است؟ چه فرآیندی برای تولید محصول طی می شود؟ اعضای تیم شما چه کسانی هستند؟ این عوامل موجب برقراری ارتباط عاطفی با برند شما می شود.

عکس ها همچنین راهی برای نشان دادن ارتباطات شما هستند، مشتری شما درحال استفاده یا تحویل محصول و حضور شما در صحنه های اجتماعی، همه موجب دیده شدن برند تجاری شما می شود.

تولید محتوا اینستاگرام تصویری و ویدئو

تولید محتوا اینستاگرام تصویری و ویدئو

 

۲-تصاویر پوستری یا نقل قول ها :

همه شرکت ها دارای شعارها، پیام ها یا نقل قول هایی هستند که می توانند الهام بخش و تأثیرگذار باشند. شاید حتی مربوط به کار شما نباشد و جملاتی از دانشمندان و بزرگان باشد، اما تأثیر آن ها برای مخاطبین کم نیست و می توانند محتوای بصری جذابی را برای شما ایجاد کنند.

برای اینکار از تصاویر جذاب و نوشته های با فونت درشت استفاده کنید، قطعاً انتشار آن ها به شما کمک می کند، در عین حال سعی کنید اینگونه تصاویر ساده باشند و تأیید برروی کلمات متمرکز باشد.

ازتایپوگرافی های خاص استفاده کنید ولی در عین حل خوانایی کلمات را حفظ کنید، همه ی عناصر را مرتب نگاه دارید و پالت های رنگی مشخصی داشته باشید. هویت برند شما در این تصاویر باید قابل تشخیص باشد. برخی شرکت ها حتی تصاویر مربوط به محصولات خود را با اینگونه جملات به صورتی خلاقانه ترکیب می کنند تا تعریفی بر محصولات خودشان هم باشد.

تولید محتوا اینستاگرام تصویری و ویدئو

تولید محتوا در اینستاگرام

 

۳-شعارهای درخواستی و تبلیغاتی :

دعوت به همکاری و یا حرکت در حوزه کسب و کارتان می تواند انگیزه ها را به سمت هدف شما جلب نماید. ایجاد یک چشم انداز برای مشتریان تأثیر زیادی بر بازخورد شما در شبکه های اجتماعی دارد.

دعوت به عمل یا (Call to Action) و حرکت نفوذ کلام شما را به یک سطح کاملاً جدید ارتقا می بخشد، زیرا اجازه می دهد تا به مخاطبین جدیدی دست پیدا کنید. شما می توانید از تصاویر گرافیکی و رنگ های جذاب برای شعارها و دعوت های خود استفاده کنید، درحالی که هویت برند شما نیز حفظ می شود.

تماس های تصویری یا موشن گرافیک ها در رسانه های اجتماعی به شکل فوق العاده ای عمل می کنند. در زمانی که چنین تصاویری را در رسانه خود منتشر می کنید، توجه کنید و آمار بازدید های خود را بررسی کنید.

شما از طریق چنین محتوایی حتی می توانید جشنواره ها، رویدادهای هیجان انگیز و یک تبلیغ منحصر به فرد را ایجاد نمایید، زیرا چنین محتوایی مخاطب را جذب و تشویق به حرکت می کند.

تولید محتوا اینستاگرام تصویری و ویدئو

تولید محتوا در اینستاگرام

 

۴-تصاویر محصولات :

محصولات، خدمات و فروشگاه شما دارای تصاویر هستند و شما لوگو تجاری خود را دارید، بهترین راه برای انتشار، معرفی و توسعه علائم تجاری شما استفاده از تصاویر همراه با نشان تجاری است. هویت تجاری شما دارای شخصیت است و شما باید این شخصیت را با محتوای بصری ارزشمند توسعه دهید و به مخاطبین خود نمایش دهید.

شما درحال جستجوی یک محصول هستید و هنگامی که این محصول را د راینترنت پیدا می کنید، تصویر آن را برای دوستان خود ارسال می کنید. حال اگر این تصویر همراه با آرم و لوگو باشد در اصل شما درحال توسعه یک مارک تجاری هستید.

تصاویر در این حالت از اهمیت بالایی برخوردار هستند، هرچه بهتر و طبیعی تر و با کیفیت بالا تصاویر را انتشار دهید، ارزش و توسعه برند خود را بهتر انجام داده اید. رنگ بندی ها، هنر عکاسی، محل قرارگرفتن لوگو در توسعه هویت برند شما بسیار تأثیرگذار هستند.

تولید محتوا اینستاگرام تصویری و ویدئو

تولید محتوا اینستاگرام تصویری و ویدئو

 

۵-اطلاعات و داده های جذاب :

داده ها و اطلاعات اگر به صورت متنی باشند می توانند برای افراد خسته کننده و عادی به نظر برسند، اما اگر آن ها را به درستی با مطالب و گرافیک نمایش دهید، کار متفاوت می شود.

محتوای بصری به مخاطبین شما کمک می کند تا درک بهتری از اخبار و اطلاعات داشته باشند، به عنوان مثال شما در حال توضیح برای تعداد مصرف کنندگان محصول خود هستید، با یک آمار تصویری و محتوای بصری می توانید این محتوا را جذاب تر نمایید.

گروه های خیریه را در نظر بگیرید که می خواهند کمک های مردمی را به سمت یک داستان اجتماعی جذب کنند، تصاویر گرافیکی یا محتوای بصری می تواند این کار را با کیفیت فوق العاده ای انجام دهد.

پست اینستاگرام

قالب های گرافیکی اینستاگرام

 

از خود سؤال بپرسید که چگونه می خواهم اطلاعات و اخبار را به مخاطبین خود نمایش دهم؟ چگونه می توانم آن ها را به درک بهتری از اعداد و ارقام برسانم؟ شاید یک نمودار، نمودار گرافیکی و یا تصویر گرافیکی مسئله تنها توسعه اطلاعات شما و به رسمیت شناخته شدن این آمار و ارقام است.

تولید محتوا اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام

 

۶-ویدئو مارکتینگ :

اگر ارزش تعاملی یک تصویر را به اندازه هزاران بازدیدکننده در نظر بگیرید، ارزش محتوای ویدئویی میلیونی است، یعنی ۱۰ برابر تصاویر ارزش ایجاد می کند و در محتوای بصری ویدئو از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع یک ویدئو می تواند ارزش زیادی برای یک برند ایجاد و در توسعه آن کمک کند.

مطالعات و آمارها نشان دهنده آن است که روزانه ۴ میلیارد ویدئو مشاهده می شود و این آمار بیانگر آن است که رسانه های ویدئویی مثل یوتیوب، آپارات یا اینستاگرام می توانند تا ۹% افزایش فالوور برای شما ایجاد کنند.

این مسئله برای شما و محتوای شما اهمیت بالایی دارد، در حقیقت بازار ویدئو مارکتینگ پتانسیل بالایی برای جذب مشتری خواهد داشت پس رسانه و محتوای ویدئویی خود را تولید و در مدت زمان های کوتاه آنها را منتشر کنید.

حتی مجموعه بزرگی مثل ناسا مخاطبین خود را با ویدئو های جذاب و کوتاه در شبکه های اجتماعی حفظ می کند. آنها حتی این ویدئو ها را به طور کامل به مجموعه های آموزشی می فروشند و از این طریق کسب درآمد دارند.

فیلم ها علاوه بر آن که می توانند در جذب مخاطب شما تأثیرگذار باشند، در فرآیند فروش و کسب درآمد شما هم تأثیر زیادی دارند و می توانند در توسعه برند شما هم تأثیرگذار باشند. پس آن ها را با تایپ مطالب اصلی و لوگو خود منتشر کنید تا تأثیر بر کسب و کارتان را تا ۹ درصد افزایش دهید.

تولید محتوا اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام

 

۷-نکته ها، ترفندها و روش های استفاده :

شرکت شما درحال فعالیت با یک دانش اختصاصی است. دانشی که شما آن را می دانید و طبیعی است اما مردم از آن بی اطلاع هستند، اشتراک این دانش و آگاهی بین مردم و مصرف کنندگان پیوند قوی بین شما و آن ها ایجاد می کند. پس نکات کلیدی را کشف و با آنها به اشتراک بگذارید.

حتی درمورد استفاده درست از محصولات می توانید یک لیست مرحله ای ایجاد و با تصاویر واقعی نکات آموزشی را به مخاطب انتقال دهید. مثلاً مراحل درست استفاده از یک اتو مو تا هم کارکرد درستی داشته باشد و هم به موی شما آسیبی نرساند.

زیبایی ارائه راه کار به مخاطبین در آن است که مشتری به شما وفادار می ماند و اعتمادش به شما افزایش پیدا می کند.

اما نکته مهم در این رابطه نوع محتوا و ارزش آموزشی آن است. تا می توانید مراحل را خرد کنید تا در قالب تصویر گویا و قابل فهم باشند، این عمل را هم با تصویر و هم با ویدئو می توانید انجام دهید.

تولید محتوا اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام

۸تصاویر اعتماد ساز: محتوای بصری اینستاگرام

شاید شما در حال انجام یک کسب وکار آنلاین هستید و یا بخش مهمی ازا رتباطات خود را به صورت آنلاین انجام می دهید، پس مهم است است که اعتماد به شما برای همه مشتریان قابل رؤیت باشد.

شما می توانید روش های ارتباط با خود، نظرات کاربران یا مراحل اجرایی کسب و کارتان را با آن ها به اشتراک بگذارید تا مخاطبین درک بهتر و درست تری نسبت به سیستم شما داشته باشند. شما می توانید بخش هایی از محتوای تولیدی خود را در قالب شبکه اجتماعی انتشار و آن ها را تشویق کنید تا برای مطالعه روی آن کلیک کنند و محتوای شما را بازبینی کنند.

اگر محصولات شما دارای کیفیت، قیمت و استاندارد های لازم باشد، نظرات کاربران نیز افزایش یافته و در نتیجه آن مشاهده نظرات مصرف کنندگان هم مشتریان جدید را تشویق به خرید می کند.

مطالعات نشان داده است که ۸۸ درصد از مخاطبین و مصرف کنندگان با بررسی نظرات و عملکرد مشتریان قبلی تصمیم می گیرند که محصول شما را خریداری نمایند. سپس نظرات مثبت کاربران خود و کسانی که با شما در تعامل هستند را برای عموم به اشتراک بگذارید.

حتی مراسمات داخلی شرکت خود و یا مذاکرات خود با مشتریان یا حتی همکاران را به اشتراک بگذارید تا آنها ارتباطی نزدیک و دوستانه باشما پیدا کنند.

تولید محتوا اینستاگرام

تولید محتوا اینستاگرام تصویری و ویدئو

 

۹- پرسش های جذب کننده :

مردم در حال دنبال کردن شما هستند و صفحات اجتماعی شما را بررسی می کنند، آن ها به نوع کسب و کار شما علاقه مند هستند، سؤال اصلی آن ها از شما چیست؟

چرا شما را دنبال می کنند؟ آیا به دنبال پاسخ به سؤالی هستند؟ سؤالات کوتاه اما درگیر کننده طراحی کنید. سؤالی که آنها را وادار کند تا به پرسش و پاسخ بپردازند.

سؤالات خود را در حالت گرافیکی طراحی کنید تا جذابیت خود را داشته باشد و مشاهده و جذب آن افزایش پیدا کند. اگر گرافیک شما و سؤال شما جذابیت داشته باشد شما شانس اشتراک بیشتر در فضای مجازی خواهید داشت، پس آگاهی بیشتری هم در جامعه ایجاد و مشتری بیشتری جذب خواهید کرد.

در طراحی سؤالات، سؤالی با پاسخ مشخص و کوتاه حتی بلی و خیر طراحی کنید تا مشتری با یک پاسخ مشخص همراه باشد. درطراحی الگوهای هویت برند خود را رعایت کنید تا بازگشت مشتری به سمت شما تضمین شده باشد.

تولید محتوا اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام

 

۱۰-اینفوگرافیک :

آخرین ولی مهمترین قطعه در تولید محتوا بصری اینفوگرافیک است، مردم تصاویر را دوست دارند و اینفوگرافیک را بیشتر، مردم این تصاویر را تا ۳ برابر بیشتر به اشتراک می گذارند.

پس به جرأت می توان گفت که اینفوگرافیک می تواند سهم شما را در بازار بسیار افزایش دهد و در عین حال ابزار قدرتمندی برای جذب مخاطبین بیشتر و بهتر است و می تواند در جذب اطلاعات مهم مفید باشد.

تولید محتوا اینستاگرام

تولید محتوا اینستاگرام تصویری و ویدئو

اینفوگرافیک ها جذاب و قابل فهم هستند و به همین دلیل آن ها را با دیگران به اشتراک می گذاریم. برای تهیه ی اینفوگرافیک از خودتان بپرسید چه اطلاعاتی را در کسب و کارتان می توان به این شکل ارائه نمود اطلاعات را جمع اوری و تبدیل به یک نمودار تصویری گویا کنید.

اینفوگرافیک ها اکثراً قابلیت مقایسه ای دارند و در نتیجه بر مخاطب و روحیه ی کنجکاوی او اثر می گذارند.

به نظر شما چه تکنیک های دیگری در ارائه اطلاعات آن هم در فضای اینستاگرام میتوان به کار برد تا هم برای مخاطبین و هم اشتراک محتوای ما سودمند باشد. حتما نظر خود را در سایت با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.