تولید محتوا با موبایل

تولید محتوا با موبایل

تولید محتوا با موبایل

تولید محتوا با موبایل 1707 1138 drrjblog

تولید محتوا با موبایل

یکی از مهمترین چالش های کسب و کارهای کوچک تولید محتوا برای بهتر دیده شدن و پیشرفت است. بهترین و سریع ترین ابزار برای اینکار تولید محتوا با موبایل است.

یکی از ابزارهایی که بخشی از زندگی ما شده است، اما بیشتر در آن وقت میگذرانیم، بهتر نیست برای کسب درآمد از آن استفاده نماییم.

برای تولید محتوای خوب ما به میکروفون، دوربین و داده نیازمندیم، که ابته همه آنها در گوشی موبایل ما جای دارد. اکنون برای پولسازی باید کمربند ها را بست و به جای وقت تلف کردن در بازی ها و اپلیکیشن ها خود ما تبدیل به رسانه شویم.

اگر شما مدیریت صدا و سیما را داشتید، در حوزه تخصصی فعالیت خود چه برنامه هایی برای مردم ایجاد میکردید.

شما اکنون در گوشی موبایل خود چند رسانه قدرتمند در اختیار دارید که میتوانید در هریک از آنها شبکه تلویزیونی خود را تاسیس نمایید.

متاسفانه من در گذر از خیابان ها و مجتمع های تجاری با صحنه های فاجعه باری روبرو میشوم، کاسب یا صاحب کسب و کار که به دلیل نبود مشتری در حال مرور اینستاگرام است و به جای صرف وقت مفید و پیدا کردن مشتری خود تبدیل به مشتری برای فعالان میشود.

چرا تولید محتوا با موبایل مهم است ؟

تولید محتوا با موبایل

تولید محتوا با موبایل

حجم انتشار و تولید محتوا در فضای آنلاین بسیار سریع است، مجموعه های بسیاری بصورت تخصصی این کار را انجام میدهند و بسیاری دیگر هم بصورت سفارشی، سرعت تولید محتوا بسیار گسترده شده است و اگر شما هم با همین سرعت حرکت ننمایید در بازار رقابتی عقب خواهید ماند.

برای کسب و کارهای کوچک فراهم آوردن امکاناتی همچون تیم تولید محتوا و یا تجهیزات پیشرفته بسیار دشوار است و صرف هزینه تولید محتوا میتواند سنگین و غیر ضروری باشد، اما حضور در رسانه ها نیز بسیار پر اهمیت است، پس بهترین ابزار تولید محتوا میتواند گوشی موبایل باشد.

شاید به دلیل فرهنگ اجتماعی و شرایط اقتصادی موجود بسیاری از افراد لپ تاپ یا کامپوتر نداشته باشند، اما در هر خانه ای حداقل یک گوشی موبایل وجود دارد.

موبایل ها یا گوشی های هوشمند ابزارهایی کامل برای تولید محتوا هستند که امکانات لازم برای شروع کار را در اختیار شما میگذارند. یکی از امتیازات بزرگ آنها اپ هایی هستند که هریک میتوانند ابزاری قدرتمند برای شما محسوب گردند.

کیفیت تولید محتوا با موبایل

برای داشتن یک محتوای حرفه ای کیفیت حرف اول را میزند. چشم مردم پر از شلوغی و ترافیک محتوایی است که سایر تولید کنندگان در اختیار آنها میگذارند و نکته مهم اینجاست که چنین ترافیکی باعث ایجاد فیلترها میشود.

مردم بر روی محتوا های تولید شده فیلتر میگذارند و آنها را بر اساس کیفیت، ارزش انتقالی و داده های سودمند بررسی میکنند. یک محتوای جذاب بایستی ویژگی های منحصر به فرد خود را داشته باشد.

یک سمت کیفیت دوربین موبایل و سمت دیگر هنرنمایی شما مطرح میشود. عکس تبلیغاتی شما نمیتواند با تصاویر فوق حرفه ای شرکت های بزرگ که با دوربین های مادر گرفته میشود رقابت داشته باشد، پس چگونه باید من خودم را در چشم مخاطبان نمایان سازم ؟

هنر عکاسی، استفاده از فیلترهای جذاب، اطلاعات آموزشی و حتی طنز، اخبار مهم اختصاصی صنعت و غیره.

توجه داشته باشید که کیفیت محتوا صرفا از دید بصری سنجیده نمیشود، محتوا را میتوان از نظر کیفیت تصویری، کیفیت مطالب و میزان سود دهی مورد سنجش قرار داد و در آمارهای کلی محتوا با ارزش مطلبی و سوددهی بیشتر از جانب مخاطب مورد پسند است.

تولید محتوا با موبایل

تولید محتوا با موبایل

سود دهی محتوا یعنی مطلبی که از جانب مخاطب مورد تایید و پسند است و یشترین میزان مشارکت در کامنت، لایک اولیه، ذخیره سازی و انتشار را دارد.

تولید محتوای ارزشمند

برای داشتن یک محتوای ارزشمند به دنبال خواسته های مخاطبین خود باشید، تعداد پست های اولیه ی شما بسیار مهم است و نباید برای اهداف بازاریابی شما باشد، اگر در اینستاگرام فعالیت میکنید و یا در فیسبوک باید دقت نمایید که انواع پست تولیدی توسط شما چگونه مورد تایید کاربران قرار خواهد گرفت.

پست هایی که بیشترین نرخ مشارکت را دارند از نظر مطلبی، تولیدی و ساعت و روز انتشار بایستی مورد بررسی قرار بگیرند.

  • ممکن است مخاطب شما پادکست را دوست داشته باشد : پادکست نوعی محتوای صوتی است که به وسیله صدا و ترکیب با یک عکس یا ویدئو استوک در اختیار مخاطب قرار میگیرد.
  • محتوای بصری : عکس، عکس نوشته، ویدئو، اینفوگرافیک همه در دسته بصری هستند، کدام یک بیشتر مورد پسند بوده است.
  • محتوای متنی : اطلاعات، آمار، گزارشات، خبر و غیره همه میتوانند با توجه به داده ها و بسته به نوع فعالیت شما جذابیت بهمراه داشته باشند.

اگر فروشنده محصول هستید شما نیازمند تولید محتوای ترکیبی هستید و بایستی اطلاعات دقیقی برای مخاطبین خود فراهم آورید.

تصویر محصول : با توجه به کیفیت دوربین های موبایل نیازی به عکاسی دکوراتیو و یا باز نیست، سعی کنید سوژه شما در مرکز عکس باشد و تا جایی که میشود فاصله را نزدیک و با نور مناسب عکاسی کنید.

ماهیت کالا برای مخاطب قابل تشخیص است، او بیشتر به دنبال جزئیات است، پس از ریزه کاری ها تصویر گرفته و مراقب سایه ها باشید.

تولید محتوا با موبایل

تولید محتوا با موبایل

برای فیلم برداری مراقب حرکت دست خود باشید، دوربین را در حدی به سوژه نزدیک نمایید که حداقل نمای غیر مفید را داشته باشید، مخاطب بدنبال جزئیات فروشگاه شما نیست، او میخواهد محصول را ببیند.

اگر از خودتان فیلم یا عکس میگیرید بیشتر در حالت پرتره و با رعایت قانون یک سوم این کار را انجام دهید.

کیفیت برابر با هزینه بیشتر

برای هر کاری نیازمند ابزار هایی هستید تا بتوانید تولید انجام دهید. اگر شما در مسیر راه اندازی یک خط تولید و کارخانه هستید برای داشتن دستگاه ها بایستی هزینه نمایید. هرچه دستگاه های مدرن تر و پیشرفته تری داشته باشید، روند تولید و کیفیت شما با افزایش روبرو میشود.

تولید محتوا هم یک کارخانه است که با داشتن محتوای حرفه ای تر شما پیشتاز تر از رقبا خواهید بود.

ابزارهای اولیه شما به دو دسته تقسیم میگردد: یکی سخت افزار و دیگری نرم افزار

برای داشتن سخت افزار شما هرچه گوشی بهتری تهیه نمایید قطعا کیفیت تصاویر، پردازش و روند فعالیت شما بهینه خواهد بود. بطور مثال یک گوشی موبایل آیفون ۱۲ بهتر از گوشی آیفون ۷ خواهد بود، زیرا آیفون ۱۲ از نظر کیفیت عکاسی و فیلمبرداری و امکانات جانبی غول تکنولوژی در عرصه تولید محتوا میباشد.

اما این موضوع کاملا به بودجه اولیه شما بستگی دارد و اینکه شما چگونه میخواهید این پرداخت را داشته باشید. اما اگر بودجه به اندازه ابزارهای حرفه ای ندارید، نگران نباشید زیرا هنر اصلی در زمینه تولید محتوا به بخش دوم باز میگردد.

نرم افزار میتواند تا ۵۰ درصد روند کاری شما با سخت افزار را بهبود بخشد.

فرقی ندارد که برای خودتان تولید محتوا میکنید یا برای شخص دیگر، مسئله آن است که شما با هدف افزایش فروش و ایجاد ترافیک چنین کاری را انجام میدهید.

برای داشتن یک محتوای خوب نمیتوان به ابزارهای موجود در موبایل کفایت کرد و نکته مهمتر آنکه نرم افزار های کرک شده و یا خریداری نشده نمیتوانند گزینه ای برای رقابت در این زمینه باشند. شما باید ابزار خود را خریداری و قدرتمند گام بردارید.

شناخت ابزارها و نرم افزارهای سودمند در این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است.