طراحی های خلاقانه گرافیک

طراحی خلاقانه گرافیک

طراحی های خلاقانه گرافیک

طراحی های خلاقانه گرافیک 1536 1024 drrjblog

طراحی های خلاقانه گرافیک

طراحی های خلاقانه گرافیک یعنی هر کسب و کاری برای نمایش هرچه بهتر محصولات خود نیازمند یک طراحی خلاقانه و حرفه ای است.

اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید و یا یک طراح گرافیک حتما باید این نکته را بدانید که هرچه محتوای شما حرفه ای تر باشد، مخاطب بیشتری را جذب خواهید نمود.

از کارت ویزیت شما تا بسته بندی محصولات، پوسترهای تبلیغاتی، کاتالوگ ها و بروشورها گرفته تا هرآنچه که شما برای تبلیغات و معرفی کسب و کارتان بصورت چاپی یا دیجیتال استفاده مینمایید با طراحان گرافیک در ارتباط است.

داشتن طراحی خلاق مهم است و باید نکاتی را در خصوص آن دانست تا بتوان به یک سطح حرفه ای در بازار دست پیدا کرد.

در اینجا با یکدیگر به بررسی مهم ترین نکات و ابزارها میپردازیم تا به یک سطح حرفه ای دست پیدا کنیم :

طراحی خلاقانه چیست ؟

طراحی های خلاقانه گرافیک

طراحی های خلاقانه گرافیک

همیشه این جمله را در ذهن خود داشته باشید که زیبایی در سادگی است. برندهای بزرگ اصولا برای نمایش توانایی و ایده های خود در معرفی محصول از طرح های پیچیده استفاده نمیکنند. هنر شما در ارائه محتوا به صورت ساده اما مفهومی است.

قبل از آنکه به طراحی فکر کنید بهتر است به ایده های نو و پیامی که میخواهید به مخاطب منتقل کنید فکر کنید.

شعار تبلیغاتی شما میتواند بدون حتی یک کلمه به مخاطب منقل شود و او را درگیر کند. بیشترین بازخوردهای تبلیغاتی مربوط به پوسترهایی است که بصورت مفهومی و با ایده های خلاقانه به مخاطب میرسد.

در تبلیغ بالا شما بدون یک کلمه تبلیغاتی شدت تندی سس گوجه فرنگی را درک میکنید و درگیر ترکیب ساده اما خلاقانه آن با کپسول آتش نشانی میشوید.

خلاقیت در گرافیک یعنی انتقال پیام با حداقل کلمه

چگونه طراحی خلاقانه داشته باشیم ؟

برای رسیدن به یک ایده مناسب شما بایستی یک اقدام گروهی داشته باشید، طوفان فکری یکی از بهترین ابزارهاست. با هرکسی که میشناسید درباره هدف صحبت کنید. گاهی کسانی به شما کمک میکنند که حتی فکرش را نمیکنید.

طراحی های خلاقانه گرافیک

طراحی های خلاقانه گرافیک

همفکری در زمینه طراحی و تبلیغات باعث میشود تا نگاه شما به ذهنیت مصرف کننده و مخاطب نیز باز شود و بتوانید انتظارات او را شناسایی کنید. نکته بعدی برای رسیدن به خلاقیت در طراحی بازبینی است.

یک طراح خوب و یا یک مدیر متعهد همیشه در حال تحقیق و بررسی هستند، آنها بیشتر از آنچه طراحی کنند میبینند و در دنیای پیرامون غرق میشوند.

از الهام گرفتن در طبیعت گرفته تا توجه به طراحی های دیگران، تبلیغات برندها و منابع آگاهی ساز باعث میشود تا شما از الگوها پیروی و یک ذهن آماده برای خلق اثر هنری خود باشید. یک طبلیغ خلاق همیشه میتواند برای شما امتیازات ماندگاری در بر داشته باشد.

بسیاری از طراحان گرافیک اصولا با یک طراحی خلاق شناخته شده و در دنیای گرفیک مطرح میشوند. آنها بخوبی میدانند که چطور بایستی خودشان را در ذهن مردم جا کنند و نه در ذهن مدیران ارشد.

تبلیغ شما در ذهن ها و توسط مردم مورد سنجش و بررسی قرار میگیرد، پس یک طراحی خلاقانه مناسب با فرهنگ اجنماعی، سطح فرهنگی و بر اساس چشم مخاطب باید طراحی شود تا او را درگیر کند و نگاه کارفرمایان در الویت های بعدی قرار دارد.

طراحی های خلاقانه گرافیک

طراحی های خلاقانه گرافیک

شهامت ریسک پذیری بالا

رسیدن به یک طرح خلاقانه نیازمند ایده های نوین است. این ایده بدلیل آنکه تا کنون اجرا نشده است مستلزم آن است تا شما با شهامت از آن دفاع کرده و طرح را به اجرا درآورید. بسیاری از مدیران در مقابل اید های نوین واکنش منفی دارند.

طراح گرافیک است که با دلایل خود و شهامت ایستادگی و دفاع از طرح باید آن را به نقطه اجرایی درآورد. ایده های نوین بعد از اجرایی شدن است که مخاطبین را به یک دیدگاه تازه از محصول و کسب و کار شما میرساند.

استفاده از ابزارهای جذاب

ارائه یک طراحی متناسب با نیاز مخاطبین بسیار مهم است، اما کافی نیست، شما بایستی طرح خود را بوسیله امکانات موجود در مسیر طراحی، جذاب نمایید. مثلا شما یک پس زمینه قرمز انتخاب کرده اید، بسیار مناسب و پر انرژی.

کار را در همین جا به پایان نرسانید، با استفاده از گرادیان سایه هایی را در زمینه خود ایجاد نمایید، همین کار ساده اولین قدم در ایجاد جذابیت بصری است.

استفاده از تایپو گرافی و افکت های متنی

نوشته شما در فضای تبلیغاتی بایستی بسیار کوتاه باشد، اما این نوشته باید بعنوان یک شعار تبلیغاتی از جذابیت برخوردار باشد. استفاده از فونت های مناسب و جذاب، تایپ و گرافی و افکت های مناسب باعث بیشتر دیده شدن نوشته میشود.

طراحی های خلاقانه گرافیک

طراحی های خلاقانه گرافیک

توجه داشته باشید که اگر نوشته شما یا شعار تبلیغاتی در مرکز دید است و اشاره اصلی شما در تبلیغ به آن است میتوانید هرچقدر که دوست دارید از افکت ها استفاده نمایید.

اما اگر تصویر و المان های گرافیکی شما بیشترین موضوع تبلیغ هستند بایستی از سبک های ساده تر برای نوشته استفاده نمایید تا موضوع و سوژه اصلی محتوای تبلیغاتی را تحت و شعاع قرار ندهند.

استفاده از پترن ها

اگر در حال طراحی یک بسته بندی، ست اداری و یا پوستر تبلیغاتی هستید، کافیست تا با اضافه کردن یک پترن جذابیت آن را چند برابر کنید.

پترن ها اشکال هندسی خلاقانه و یا الگوهایی از طبیعت هستند که باعث میشوند تا جذابیت طراحی شما به شدت افزایش پیدا کند. آنها یک زمینه ساده را سریعا تبدبل به یک زمینه جذاب و چشم نواز میکنند و در مسیر ایجاد یک طراحی خلاقانه گرافیکی به شما کمک میکنند.

پترن پس زمینه سه بعدی

گالری پترن های لایه باز

دانلود انواع پترن های لایه باز گرافیکی