فیلم گرگ وال استریت

گرگ وال استریت | فیلم های برتر

فیلم گرگ وال استریت

فیلم گرگ وال استریت 1536 1024 drrjblog

فیلم گرگ وال استریت

فیلم گرگ وال استریت : هر شخصی و در هر سمت شغلی با هرنوع فعالیت تجاری بایستی حتما این فیلم را ببیند. این یک پیشنهاد دوستانه نیست، بلکه یک دستور برای کسانی است که میخواهند پیشرفت را در دستور کار خود داشته باشند.

قطعا اگر پیشنهادی هم در خصوص فیلم گرگ وال استریت در میان باشد آن است که اگر امکانش را دارید این فیلم را صدها بار مشاهده کنید. ترکیبی از آموزش های مدیریتی، بازاریابی، فروش و تصمیم برای پیشرفت.

به جرات میتوان گفت که تک تک واژه ها و جملات در فیلم بر اساس اصول کسب و کار و با دانشی عمیق از برترین مدرسان نوشته شده و به شما کمک میکند تا از نقطه صفر تا بی نهایت را در ذهن خود مجسم نمایید.

بازیگران : Jonah Hill، Leonardo DiCaprio، Margot Robbie
کارگردان : Martin Scorsese

تماشای آنلاین فیلم گرگ وال استریت

داستان فیلم :

فیلم گرگ وال استریت به کارگردانی مارتین اسکورسیزی در سال ۲۰۱۳ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور آمریکا و در ژانر خانوادگی و اجتماعی می‌باشد. در این فیلم لئوناردو دیکاپریو، جونا هیل، مارگو رابی، متیو مک کانهی، کایل چندلر، راب رینر، جان برنثال، جان فاورو , ژان دوژاردن به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم گرگ وال استریت ساخته مارتین اسکورسیزی و با بازی لئوناردو دی کاپریو داستان جردن بلفورت است که به عنوان یک دلال در وال استریت شروع به کار می کند و در دهه ۹۰ میلادی که در اوایل جوانیش است و با دوستانش و تعدادی از دلالان یک شرکت افتتاح می کند و رشد چشمگیری در وال استریت پیدا می کند.

البته رشدی که با فراز و نشیب های جذاب و دیدنی خود هر مخاطبی را وادار مینماید تا بارها و بارها این فیلم را دیده و از آن درس بگیرد.

گرگ وال استریت | فیلم های برتر

گرگ وال استریت

نکات آموزنده :

فیلم گرگ وال استریت از نظر آموزشی در حوزه کسب و کار یک فیلم کامل و بی عیب و نقص است. در طول فیلم علاوه بر نکات مثبت ، میتوان به راحتی نکات منفی را نیز مشاهده نمود. اشتباهاتی که باعث میشود هر شخص موفقی طعم شکست را تجربه نماید.

شروع از نقطه صفر و طی نمودن پله های موفقیت با انگیزه، طرز فکر مثبت و پول ساز، توجه ویژه به زبان بدن و استفاده مناسب از کلید واژه ها همه دست به دست هم داده اند تا هر سکانس فیلم دارای درس های آموزنده فوق العاده ای باشد.

توسعه و پیشرفت در کنار کار تیمی و توجه به سیستم پرسنلی از جمله نکات قابل توجه در فیلم است. یکی از نکاتی که باید به آن توجه خاص داشت، فروش هیچ به دیگران است. شاید در این فیلم یک نوع کلاهبرداری شکل گرفته باشد، اما نکته مهم آن است که دلیل شروع هر کاری پول نیست.

گرگ وال استریت | فیلم های برتر

نیروی اراده و توجه ویژه به متفاوت بودن و ارائه یک سخنرانی قدرتمندانه از جمله نکاتی است که نشان میدهد برای رسیدن به موفقیت تنها باید خواست و حرکت کرد.

در یکی از بخش های فیلم جوردن در حال آموزش به کارآموزان است و از آنها میخواهد تا دلیلی برای فروش یک خودکار داشته باشند. شاید به نظر هر کسی ساده باشد، اما رسیدن به نقطه متقاعد سازی مشتری و ایجاد حس نیاز در او موردی است که بخوبی در این فیلم به شما آموزش داده میشود.

نکته مهم اینجاست که این فیلم بخوبی نشان میدهد که کسب مهارت برای پیشرفت تا چه حد تاثیرگذار است و در نقطه مقابل چه نکاتی شما را از پیشرفت باز میدارد.

بطور مثال در تمام مدت این تجارت با توجه به تخلفات صورت گرفته پلیس نمیتواند تا آنها را متوقف نماید و تنها دلیل آن اتحاد و اعتماد بین شرکا است، اما دقیقا زمانی که در یک لحظه این اعتماد بدلیل مصرف مواد مخدر سست میشود، تیم اعتماد خود را از دست میدهد و پلیس موفق میشود تا مدارک لازم را بدست آورد.

قدرت برنامه ریزی و ایجاد یک سیستم یکپارچه شاید از محکم ترین دلایلی باشد که این کسب و کار به نقطه های بسیار مرتفع دست پیدا میکند و یکی از مهمترین نکات فیلم گرگ وال استریت داشتن انگیزه و روحیه پیشرفت است.

تماشای آنلاین پارت دوم

 

نقد فیلم گرگ وال استریت :

نامزدی فیلم «گرگ وال‌استریت» در جشنواره‌های متعددی از جمله گلدن‌گلوب و اسکار و موفقیت این فیلم در زمینه کارگردانی و بازیگری در این جشنواره‌ها با بازخوردهای متفاوتی روبه‌رو بود از یک‌سو «گرگ وال‌استریت»، داستان مردی واقعی است که هم‌اکنون به تجارت و برگزاری سمینار می‌پردازد و از سوی دیگر فیلمی کمدی‌گونه است که به تلخی بخشی از نابودی انسان معاصر را به تصویر می‌کشد؛

روایت پرفحش و بی‌پروا از شهوت ثروت و جنسیت. در اینجا قصد، صرفا پرداختن به شخصیت و بخشی از زندگی گرگ این داستان است.

«جوردن بلفورت کسی است که ۶۰میلیون‌پوند می‌ارزد.» این تمام معروفیت او در آن سال‌ها بود. دارایی‌های شاخص او را مجموعه املاک گسترده‌ای در منطقه همپتون آمریکا، ناوگانی از ماشین‌های سوپرمدرن و یک قایق بادبانی ۱۶۷فوتی که زمانی متعلق به «کوکو شنل» طراح مد معروف فرانسوی بود، تشکیل می‌داد.

امروز، او دیگر نه آن قایق رویایی را دارد، نه آن ماشین‌ها را و زنش هم ترکش کرده و مالک ثروتمند چندسال پیش، امروز با سه‌فرزندش در یک خانه معمولی سه‌خوابه در منطقه‌ای نه‌چندان ‌گران از حومه شهر لس‌آنجلس زندگی می‌کند. هنوز تاجر موفقی است.

بعد از آزادی از زندان، کارش این است که به حاضران در سمینارهایش از نظریه‌ای با عنوان «خط راست» بگوید در عین حال که یک فن بازاریابی و فروش است، اما خودش معتقد است سال‌ها با این روش، مشتریانش را وامی‌داشته تا در شرکت‌های به‌دردنخور سرمایه‌گذاری کنند؛

روشی که با آن ۳۰هزاردلار در ساعت درآمد کسب می‌کرده و دادگاه معتقد بود هزاران قربانی از کارهای او به‌جا مانده و از همین‌رو هم نصف دارایی‌های او را پس گرفت. با همه اینها او خوش‌شانس بود که توانست شواهدی فراهم کند تا ۲۰ یا ۳۰ سال زندانی نشود. اسکورسیزی در این فیلم دوخاطره مهم بلفورت را به یادش می‌آورد – اینکه او چه کرده و اینکه چگونه به گرگ وال‌استریت تبدیل شده – و برای همین هم دومیلیون‌دلار از فروش فیلم به بلفورت می‌رسد؛

گرگ وال استریت | فیلم های برتر

گرگ وال استریت

کمدی سیاهی که برای بیان تصویری گنهکاری‌های بلفورت، ناگزیر به استفاده از الفاظ رکیک در جای‌جای فیلم شده و رکورد استفاده از چنین واژه‌هایی را در تاریخ سینما شکسته است.

حالا جوردن بلفورت دیگر صرفا برای تجارتش یا برای فریبکاری‌هایش در وال‌استریت معروف نیست، نقش او را یکی از بهترین بازیگران معاصر دنیا بازی کرده؛ نقشی که جایزه گلدن‌گلوب را از آن خود کرد و چهره و شخصیت او را سینما به تمام دنیا معرفی کرده است.

«گرگ وال‌استریت» بر پرده سینما، اولین تجلی‌بخشی از زندگی بلفورت و ماجرای اقدامات او نیست. هنگامی که او دوره ۲۲ماهه زندان خود را در کمپ زندان فدرال در کالیفرنیا سپری می‌کرد، تامی چانگ کمدین و نویسنده کانادایی که در حال تهیه یک کتاب بود، با شنیدن ماجرای دادگاه بلفورت به موضوع داستان او علاقه‌مند شد.

او که مدتی پیش‌تر خود در همین زندان دوره ۹ماهه تنبیه خود را می‌گذراند و مدتی کوتاه با بلفورت هم‌سلولی بود پس از رهایی از زندان از بلفورت خواست تا در زندان خاطرات خود را بنویسد و به این ترتیب بود که یک سال پیش از اکران فیلم گرگ وال‌استریت، کتاب سرگذشت جوردن بلفورت در قبال ارایه یک‌میلیون‌دلار پیش‌پرداخت به او، چاپ شد.

بلفورت یکی از بی‌شمار کلاهبرداران بالقوه پول‌سازی است که حتی با بودن در زندان توانسته بر دارایی‌های خود بیفزاید.

نکته مهم اینجاست که نقد هر شخصی و برداشت های او از این فیلم میتواند بسیار آموزنده باشد، پس بهتر است شما نیز با ثبت نظرات و آموخته های خود ما را خوشحال نمایید.