چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال | چاپ لارج فرمت

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال 2560 1707 drrjblog

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال : در تمام کسب و کارها یکی از مواردی که همیشه دلیلی بر پیشرفت و توسعه بوده، سرعت و زمان بندی در آن کسب و کار است، مسئله کاهش زمان بوده است. البته این کاهش زمان بایستی رابطه مستقیمی با کاهش هزینه و یا حداقل هزینه هم داشته باشد.

به همین دلیل در صنعت چاپ نیز این اتفاق رخ داد و صنعت چاپ دیجیتال به بازار معرفی شد. وظیفه اصلی جاپ دیجیتال کاهش زمان بود تا شما اگر به چاپی نیاز دارید از مراحل خروجی گرفتن برای فیلم و زنیک عبور کرده و مستقیم وارد مرحله چاپ شوید.

چاپ دیجیتال به طور کلی از نظر سیستم اجرائی متفاوت است و در آن اصولا از مرکب استفاده نمی شود. این صنعت دارای دستگاه های متفاوت و گسترده ای است می توان گفت تنوع آن حتی از چاپ افست هم جلوتر رفته است.

جاپ دیجیتال در شاخه های گوناگون توسعه یافته که دلایل اصلی آن متریال ها و ابعاد هستند.

چاپ دیجیتال ایندور

جاپ دیجیتال در زمینه کاغذ و مقوا به وسیله دستگاه هایی انجام می پذیرد که به آن ها پرینترهای دیجیتال می گویند. شرکت هایی همچون زیراکس، اسپون، کانن و یا حتی پاناسونیک از قدرتمندان عرصه چاپ و دیجیتال در زمینه پرینت هستند.

این دستگاه های قدرتمند از سایز های کوچک مثل A6 تا A3 را پوشش می دهند و رقابت با آن ها امری بسیار دشوار است.

این دستگاه ها توانایی طراحی چاپ بر روی انواع کاغذ، مقوا تا گراماژهای ۳۰۰ را هم دارا هستند برخی لیبل و کاغذ های برچسبی را هم چاپ می زنند.

اما از آنجا که این دستگاه ها محدودیت سایزی داشتند دستگاه های دیگری در صنعت جاپ دیجیتال به روش چاپ با جوهر “مرکب” وارد شد که به آن ها پلات طولی هم می گویند. این دستگاه ها می توانند تا عرض ۲۰۰ سانتی متر را درطول ۵۰ متر به طور یکسره چاپ و ارائه نمایند.

چاپ دیجیتال | چاپ لارج فرمت

پلات طولی

اکثر دستگاه های پلات قابلیت چاپ بر روی کاغذ را دارند و حتی می توانند بر روی برخی  انواع پارچه نیز چاپ بزنند و بیشتر برای چاپ انواع پوستر، کتد، پارچه کنواس، نقشه های ساختمانی و غیره استفاده می شوند.

این دستگاه از نظر توانایی چاپ و تعداد جوهر به حدی پیشرفته شده اند که می توانند تمامی رنگها را در حد طبیعی آن ارائه و چاپ نمایند. برخی از آن ها درحدی سرعت بالایی دارند که یک چاپ با طول ۱۰  متر را می توانند درحدود ۷ دقیقه چاپ نمایند.

کیفیت چاپی برخی ازآن ها به ۲۸۸۰  دی پی آی می رسد و برخی رنگ طلایی و نقره ای را هم پوشش می دهند. دستگاه پلات طولی یکی از پدیده های چاپ دیجیتال است که دیگر واژه ای را پشت سرگذاشته است و موجب گردیده است تا صنعت دیگری هم در چاپ شکل بگیرد که به آن چاپ لارج فرمت می گویند.

بخش دیگری از چاپ دیجیتال را می توان چاپ تخت نامید که ترکیب چند دستگاه در یکدیگر است و باعث شده تا چاپ دیجیتال به بخش دکوراسیون نیز ورود پیدا کند.

چاپ فلت بد

چاپ فلت نوعی از چاپ دیجیتال است که ابتدا در ابعاد کوچک شروع به کار نمود اما با توجه به گستردگی متریال های تخت و نیاز این بازار این دستگاه تا عرض های  ۲۰۰×۳۰۰ سانتی متر هم روانه بازار شد.

این دستگاه پل بین چاپ دیجیتال و لارج فرمت است و از نوعی جوهر uv استفاده می نماید که ماندگاری فوق العاده بالایی دارد. ازجمله ویژگی های خاص این چاپ می توان به توانایی چاپ فلت بد روی انواع اجسام مثل سنگ، شیشه، چوب و ام دی اف، کامپوزیت و غیره اشاره نمود که درصورت اجرای عملیات پس از چاپ می تواند تا ۲۰ سال در شرایط محیط خارجی طول عمر از خود نشان دهد.

این دستگاه با آن که بر روی متریال های سخت چاپ می زند اما ازکیفیت بسیار بالایی بهره می برد. شرکت های پیش گام در صنعت چاپ فلت بد اکثراً ژاپنی هستند.

چاپ دیجیتال | چاپ لارج فرمت

چاپ روی سنگ

اپسون، ریکو و پاناسونیک ازجمله شرکت های تولید کننده هد های فلت بد هستند. در صنعت چاپ دیجیتال و لارج فرمت یکی از گران قیمت ترین و در عین حال سنگین ترین مدل های دستگاه چاپ همان دستگاه چاپ فلت بد است.

مجموعه های چاپی که به دستگاه فلت بد تجهیز هستند را به گونه ای می توان گفت از مجموعه هایی به شمار می روند که بالاترین تنوع متریال چاپی را دارا هستند، آنها را بیشتر میتوان به عنوان مجموعه های چاپ صنعتی هم شناخت.

البته وجود جوهر uv در صنعت چاپ دیجیتال تنها به این دستگاه ها ختم نمی شود و در برخی مثل چاپ رول تو رول uv برای چاپ کاغذ دیواری و پارچه نیز کاربرد دارند. و همین شرکت ها هستند که این دستگاه ها را ارائه می نمایند.

در ادامه به این نوع چاپ نیز خواهیم رسید، اما در تکمیل چاپ فلت بد می توان به نکات مهمی از جمله کاربردهای تجاری آن نیز اشاره داشته باشیم و چاپ فلت بد با توجه به توانایی در ارتباط با اشیاء سخت و کاربردهای آن در فضاهایی که تا به حال هیچ چاپی نتوانسته است وارد شود به ویژه در امور ساختمانی و دکوراتیو، امروز جایگاه ویژه ای در زمینه های تجاری دارد.

این چاپ می تواند ارزش یک ورق خام کامپوزیت یا فلز و یا چوب را چندین برابر افزایش دهد.

جوهر استفاده شده در چاپ فلت بد به علت ترکیب uv آن مقاومت بسیار بالایی نسبت به دیگر جوهرها در مقابل نور آفتاب دارد و به همین دلیل در فضای خارجی بسیار خوب ظاهر می شود. دستگاه های چاپ فلت بد را اگر در اختیار افراد خوش ذوق و خلاق بگذارید متوجه می شوید که این دستگاه چه نوآوری هایی می تواند در زمینه چاپ، دکوراسیون و زیباسازی شهری داشته باشد.

این نوع چاپ اگر به دست مهندسان فنی و صنعتی و هنرمندان زیبا سازی باشد می تواند آثار برجسته و بی نظیری را خلق نماید.

کاربرد این چاپ برروی شیشه و ورق های پی دی سی به جرأت می توان گفت که چشم نوازی بی مثالی دارد. یکی از بزرگترین توانایی های چاپ فلت بد آن است که این چاپ را می توان با استفاده از فایل های گرافیکی، عکاسی و به صورت ترکیبی بر روی اجسام منتقل کرد و در نتیجه اتفاقاتی را می توان در این زمینه رقم زد که گویی هیچ هنرمندی با دست نمی تواند انجام دهد.

در حال حاضر در کشور عزیزمان ایران این دستگاه جایگاه خوبی دارد و پروژه های عظیم چاپ فلت بد هم تا کنون در فضاهای متعددی اتفاق افتاده است.

مجموعه چاپ دیجیتال چترگستران تا کنون چندین پروژه عظیم زیباسازی شهری را در همکاری با مجموعه های شهرداری اصفهان و سپاه پاسداران داشته است.

آثاری همچون پروژه شهدای صفه اصفهان و یا پردیس شهدای اهواز و یا پروژه یادمان شهدا شهر یاسوج در مسجد جامع این شهر ازجمله آثار عظیم و کلان چاپ فلت بد در کشور عزیزمان ایران است که بر روی متریال های کامپوزیت، فلز و شیشه صورت گرفته است.

قالب چاپ

برای مشاهده محصولات کلیک کنید

البته توجه داشته باشید که چاپ فلت بد در ابعاد کوچک هم آثاری بی نظیری را خلق می نماید.

چاپ فلت بد یک مرحله پایانی یا کوتینگ هم دارد که برخی از همکاران به آن وارنیش هم می گویند. این مرحله اگر با مواد اولیه مرغوب و کیفیت عالی انجام پذیرد می تواند تحولی عظیم در این صنعت داشته باشد.

برخی شرکت های عظیم سنگ را به وسیله چاپ فلت بد به چاپ مزین می نمایند و سپس به وسیله کتینگ آن را برای استفاده بر روی زمین آماده می سازند و این چاپ به گونه ای می باشد که به راحتی می توان بر روی آن راه رفت و نگران پریدن رنگ و یا خش خوردگی نباشیم.

این نوع چاپ در ساختمان های لوکس و شرکت ها یک حرکت فوق العاده دکوراتیو محسوب می گردد.

در کل اگر به عنوان یک مهندس دکوراسیون داخلی و یا ساختمان ساز فعال هستید و به دنبال ایده های خلاقانه ساختمانی می گردید حتماً با چاپ فلت بد آشنا شوید و هنرهای معجزه گرانه این چاپ را در صنعت کاری خود تجربه نمایید.

چاپ سابلیمیشن

یکی دیگر از دستگاه ها یا مدل های چاپ دیجیتال، چاپ ساملیشن است. این نوع چاپ که به گونه ای حالت های متنوعی را شامل می شود حتی در عرصه آرایش و زیبایی هم ورود پیدا کرده است. برخی از انواع این دستگاه های برای چاپ بر روی ناخن استفاده می شوند.

البته مدل های کسب و کاری تجاری آن بیشتر برای هدایای تبلیغاتی با مدل های خاص استفاده دارند و به طور مثال چاپ بر روی لیوان یا ماگ های تبلیغاتی .

چاپ دیجیتال | چاپ لارج فرمت

چاپ پارچه

چاپ بر روی اجسامی که استوانه ای و گرد هستند و هر دستگاهی نمی تواند بر روی آن ها چاپ با کیفیتی را ارائه نماید. یا به طور مثال چاپ بر روی کلاه های نقاب دار و به طور کلی هرجسمی که نیازمند یک قالب استوانه ای برای چاپ است.

این نوع چاپ را چاپ حرارتی  نیز می نامند که قابلیت چاپ برروی لیوان، تیشرت، کلاه، بشقاب و بسیاری از این قبیل را دارا می باشد.

دلیل نامیدن این دستگاه به سابلیمیشن به علت نوع جوهر استفاده شده در آن است و این که برخی این دستگاه ها را حرارتی می نامند به علت حرارتی است که هنگام چاپ استفاده می شود.

دستگاه های چاپ سابلیمیشن انواع متعددی دارند که به گروه های سه بعدی، تخت و قالب دار تقسیم می شوند البته گروه دیگری هم در قسمت لارج فرمت دارند که بعداً به آن خواهیم پرداخت.

امروزه با توجه به نیاز مشتریان به تعداد کم خدمات چاپی و سرعت بالا و روی آوردن انبوهی از مشتریان به گروه چاپ دیجیتال، به جرأت می توان گفت که اکثر مشتریان از هر سه سفارش خود، دو سفارش را در گروه دیجیتال و یک سفارش را در گروه افست انجام می دهند.

چاپ دیجیتال به قدری گستردگی و خواهان بازار پیدا کرده است که تمامی تجهیزات پس از چاپ افست که برای خدمات صحافی، روکش، منگنه، چسب گرم، سلفون، لامینت و غیره وجود دارد برای این صنعت هم تولید شده است.

این موضوع بدان معناست که شما هر آنچه از خانواده چاپ افست انتظار دارید قطعاً در خانواده چاپ دیجیتال با همان کیفیت قابل فراهم آمدن است.

چاپ دیجیتال برای برآوردن نیازها ابعاد را بی پایان توسعه داده است و خانواده ای را در خود جای داده است که به آن خانواده چاپ لارج فرمت نیز می گویند.

چاپ لارج فرمت

چاپ لارج فرمت گروهی از چاپ ها است که عموماً در فضاهای خارجی استفاده می شود و ابعاد برای آن بی معنا است.

شرکت هایی مثل زار انگلیس، سیکو و کونیکا ژاپن، پلاریس امریکا و یا ریکو و پاناسونیک از جمله شرکت های پیشگام در صنعت چاپ لارج فرمت هستند.

این خانواده تعداد بیش از ۱۰۰ متریال رول را پوشش می دهد که هر یک برای استفاده خاصی در تجارت مورد استفاده است و مهمترین این متریال هایی که اکثراً عموم مردم هم خانواده لارج فرمت را به آن نام می شناسند بنر است.

چاپ دیجیتال | چاپ لارج فرمت

چاپ لارج فرمت

بنر یک متریال از الیاف نخی و مواد اولیه پلاستیکی است و دارای یک نوع روکش لامینت مانند است که ساختار آن را غیرقابل بازیافت کرده است و به همین دلیل مخصوص فضای خارجی است. به همین دلیل است که اکثراً این نوع چاپ را چاپ outdoor نیز می نامند. در این خانواده دو نوع اصلی سرعتی و کیفیتی وجود دارد.

دستگاه های چاپ لارج فرمت سرعتی بیشتر برای مصارف تجاری مثل بیلبورد تبلیغاتی کاربرد دارند و عرض آن ها ۳۲۰ سانتی متر و ۵۰۰ سانتی متر است.

هر چند نیازهای تبلیغاتی و حرص تجاری برندها باعث شده است که بیلبوردهای تبلیغاتی عرض های وسیعی حتی تا ۲۰ متر را داشته باشند، اما متریال های چاپ لارج فرمت به خوبی همه آن ها را شامل می شوند.

اصطلاحی که اکثراً در صنعت چاپ لارج فرمت به آن مونتاژ بنر و یا ولد کردن می گویند. دراین مدل بنر را در عرض ۳ متر و یا ۵ متر چاپ و بعد لبه های آن را بوسیله چسب مخصوص بنر به یکدیگر متصل می نمایند که به آن مونتاژ بنر و یاولد کردن بنر می گویند.

بسیاری از مجموعه ها ویژه این امر فضایی را در نظر می گیرند تا بتوانند چاپ مخصوص بیلبوردهای تبلیغاتی را فراهم آورند.

چاپ بنر در حال حاضر در کشورما بسیار توسعه یافته است. ازدیگر ویژگی های دستگاه های لارج فرمت سریع، چاپ تیراژی بنرهایی است که در مناسبت های مختلف مثل انتخابات استفاده می شوند.

چاپ بنرهای مناسبتی در عین حال که بایستی سریع انجام شود، کیفیت قابل قبولی هم بایستی داشته باشد.

یکی از اصطلاحات رایج در خصوص دستگاه های لارج فرمت پاس چاپ می باشد(pass) این اصطلاح به حالتی که هد دستگاه چاپ می زند تعلق می گیرد و کیفیت چاپ را تعیین می نماید. اصولاً پاس چاپ از یک پاس شروع و تا ۳۲ پاس قابل افزایش است ولی متداول ترین حالت های چاپ لارج فرمت عبارتند از:

۲ پاس، ۳ پاس، ۴ پاس، ۶ پاس و ۸ پاس. البته تعداد پاس چاپ به نوع دستگاه ها هم بستگی دارد .

پاس چاپ بنر(pass) به متریال مورد استفاده نیز وابستگی دارد. به طور مثال بنر را بیشتر درحالت ۲ پاس یا ۳ پاس چاپ می زنند.

فلکسی و استیکر را نیز بیشتر درحالت ۴ پاس یا ۶ پاس چاپ می زنند. فلکسی یک متریال بسیار با کیفیت است که قابلیت عبور نور را دارد و چاپ بر روی آن بسیار زیبا می شود. به همین دلیل چاپ فلکسی را بیشتر در تابلوهای فروشگاهی، تابلوهای بیلبورد پشت نور و یا غرفه های نمایشگاهی استفاده می نمایند.

این متریال چاپ به نسبت بنر دارای ضخامت و طول عمر بیشتری است و اگر چاپ خوبی دانسته باشد تا ۷ سال می تواند در شرایط محیطی دوام داشته باشد.

فلکسی و بنر دارای بافت هایی هستند که به آن ها بافت بنر یا تارو پود بنر می گویند و در مقدار کیفی آن ها تأثیر گذار هستند.

محل استفاده ، در مدت استفاده از بنر و فلکسی بسیار مهم است و توصیه ما به شما آن است که به جای آن که شما جنس و نوع چاپ لارج فرمت خود را انتخاب نمایید ابتدا از محلی که چاپ خود را انجام خواهید داد و اپراتور چاپ مشورت خواسته تا بهترین حالت ممکن را به شما پیشنهاد نماید.

یکی از موارد مهم در دستگاه های چاپ لارج فرمت نوع جوهر آن ها است. مقدار و نوع جوهر این دستگاه ها اصولاً با کلمه پیکولیتر سنجش می شود.

برخی دستگاه های جوهر ۳۵ پیکولیتر و برخی ۴۲ ، برخی ۱۵ و حتی برخی از آن ها ۷ پیکو لیتر استفاده می نمایند. هرچه واحد پیکولیتر جوهر کمتر باشد، جوهر روان تر و غلظت کمتری دارد و این مسئله به سرعت چاپ دستگاه ها نیز وابستگی دارد.

چاپ دیجیتال | چاپ لارج فرمت

چاپ استیکر

هرچه جوهر چاپ لارج فرمت یا جوهر دستگاه بنر پیکو لیتر کمتری داشته باشد، سریع تر خشک می شود و در مقابل ماندگاری بالاتری هم دارد. هر چند این ماندگاری و طول عمر بنر و یا طول عمر فلکسی به شرکت تولید کننده جوهر و یا مدیا مورد استفاده هم بستگی دارد.

اصولاً شرکت هایی که همه دستگاه ها را تولید می کنند، بهترین جوهر را مناسب با دستگاه و هد آن ارائه می نمایند که استفاده از آن ها موجب رضایت مشتری در کیفیت از یک طرف و طول عمر دستگاه از طرف دیگر نیز می شود.

دستگاه های چاپ لارج فرمت قابلیت تنظیم سرعت چاپ را دارند و اگر شما از این دستگاه ها با سرعت پایین استفاده نمایید چاپ با کیفیت بالا خواهید داشت و اگر در سرعت بالا استفاده نمایید خروجی بسیار زیادی خواهید داشت.

البته در حال حاضر ، برخی دستگاه ها سرعت و کیفیت را در کنار یکدیگر فراهم آورده اند که این مسئله به طول عمر دستگاه هم بستگی اقتصادی پیدا خواهد کرد. اما یک متریال پرکاربرد در صنعت چاپ لارج فرمت استیکر است.

استیکر در مدل های متنوعی تولید می گردد، این مدیا یک خاصیت جالب توجه دارد و آن هم چسبندگی است. استیکر پشت چسب دار به علت آن که می تواند بر روی سطوح مختلف  چسبیده و نصب گردد و جلوه ای زیبا به فضا دهد ، جزء مدیاهای پرکاربرد و مورد پسند تجارت است.

از استیکر پشت چسب دار برای تزئین شیشه های فروشگاه، ماشین های حمل بار و مخصوصاً بدنه کامیونت ها و وانت بار های شرکت هایی مثل زمزم، کوکاکولا، گلستان، کاله و یا هر شرکتی که حمل بار آن به وسیله خودرو انجام می گیرد استفاده می شود.

استیکر در دو حالت ساده و سوراخ دار تولید می شود که به مدل پانچ شده آن مش یا استیکرمش نیز گفته می شود.

استیکر ساده و یکپارچه است و بعد از نصب بر روی سطح مقدار زیادی از قدرت عبور نور می کاهد حال اگر شما بخواهید استیکر را در فضایی استفاده نمایید که لازم است نور از شیشه داشته باشید ولی طرح جالبی هم روی شیشه نصب نمایید، بهترین گزینه استیکرمش و یا ونیل خواهد بود.

استیکرمش سوراخ های ریزی دارد که نور را ازخود عبور می دهد ولی از کیفیت طرح چاپی شما نمی کاهد. این متریال دوست داشتنی از نظر شدت چسبندگی در حالت های مختلفی تولید می شود و می تواند پوشش فوق العاده ای ایجاد نماید.

چاپ دیجیتال | چاپ لارج فرمت

چاپ استیکر چسب دار

این متریال بر روی شیشه؛ سنگ، فلز، چوب، بدنه خودرو و هرسطح سیقلی و صافی قابل استفاده است و در حالت های پیشرفته آن حتی برای کاور خودرو هم استفاده  می شود.

اگر به بدنه اتومبیل های مسابقه ای دقت نمایید متوجه می شوید که تمام تبلیغات و طرح های روی آن به وسیله استیکر ایجاد شده است و این قدرت چاپ لارج فرمت و چاپ استیکر را نشان می دهد.

متریال دیگر ونیل شیشه ای است که همانگونه که در نام متریال آمده است شیشه ای بوده و سطح پشتی آن قابل مشاهده است. این متریال برای فضاهایی که دید دو طرفه نیاز دارد بسیار مناسب است.

در ادامه به دستگاه های چاپ لارج فرمت کیفیتی می رسیم، دستگاه هایی که چاپ بی نظیری را ارائه می دهند، اما سرعت چاپ آن ها قابل مقایسه با دستگاه های چاپ لارج فرمت سریع نیست.

چاپ اکو یا اکوسالونت

عموماً به دستگاه های چاپ لارج فرمت بر پایه کیفیت اکو گفته می شود. دستگاه های اکو بالاترین کیفیت چاپ را در بین دستگاه های دیگر دارند و تا ۲۸۴۰ دی پی آی می توانند خروجی چاپ داشته باشند، جوهر این نوع از دستگاه ها ۷ و یا ۱۵ پیکولیتر است و بسیار سریع خشک می شود.

برخی از هدهای اکو سالونت تا ۳۲ پاس چاپ می زنند و تصاویر بی نظیری را خلق می کنند. این دستگاه ها در بهترین و سریع ترین حالت خود تا ساعتی ۶۰ متر چاپ ارائه می دهند.

شرکت اپسون با هد های DX5 و DX7 در این صنعت بسیار شناخته شده است، همچنین شرکت پاناسونیک با ارائه هدهای  پرقدرت اکوسالونت درکنار ریکو حرف های زیادی برای گفتن دارد.

در کشورما با توجه به سلیقه اپراتورهای چاپ اصولاً هدهای اپسون جایگاه بهتری دارند. از جمله مزایای کیفیت چاپ اکو به تنوع ایجاد شده در متریال ها می توان اشاره داشت. به طور مثال جاپ پوسترهای دیواری و یا کاغذ دیواری ازجمله آن ها می باشد.

هد اکو با توجه به جوهر مخصوص خود در تولید کاغذ دیواری های سفارشی بسیار خوب عمل می نماید و خود توانسته است یک بازار کار حرفه ای را ایجاد نماید.

چاپ بر روی چرم مصنوعی، رول های بک لایت، PVC و سولیت بسیار در این خانواده کاربردی است. سولیت یک متریال حرفه ای در این زمینه است به علت نداشتن بافت و چاپ پذیری عالی در امور شرکت ها، غرفه آرایی و نمایشگاهی بسیار مورد پسند است.

چاپ دیجیتال | چاپ لارج فرمت

چاپ دیجیتال اکوسالونت

چاپ بک لایت هم به علت وجود قابلیت پشت نور و نداشتن بافت نسبت به فلکسی بسیار کارپسند تر و مورد علاقه شرکت های نمایشگاهی می باشد.

در مجموع تنوع چاپ در لارج فرمت اکو سالونت بی پایان است، پارچه های بک لایت نیز از این خانواده هستند که به علت لطافت و چشم نوازی خود علاقه مندان زیادی را به سمت خود می کشانند.

به طور کلی اگر به دنبال یک چاپ در ابعاد بزرگ و کاملاً بی عیب و نقص هستید تنها مکانی که می توانید نیاز خود را بر آورده سازید، خانواده اکوسالونت است.

برخی دستگاه های چاپ اکو سالونت قابلیت رول به رول دارند یعنی دستگاه از یک طرف رول را باز و از طرف دیگر جمع می نماید.

اگر شما از ابتدای شروع به کار دستگاه اکوسالونت به جای جوهراکو، جوهر سابلیمشن را داخل آن بریزید، دستگاه شما تبدیل به دستگاهی برای چاپ پارچه و یا ریسول می شود.

چاپ روی پارچه

چاپ بر روی پارچه و یا باریسول در امور تولیدی بسیار کاربردی و قیمت مناسبی دارد. چاپ روی پارچه در صنعت رو تختی  و مبلمان و پرده بسیار جا افتاده است و علاقه مندان خود را دارد.

بسیاری از شرکت های تولیدی حتی در راستای خود کفایی اقدام به خرید دستگاه سابلیمشن می کنند تا بتوانند تولید را در دست بگیرند. باریسول هم یک متریال کشسان است که امروز در فضای دکوراسیون داخلی از آن برای سقف استفاده میشود.

چاپ باریسول یا سقف های کشسان می تواند شما را از هر جهت در این صنعت متمایز نماید. سفارشات این خانواده به تنهایی درحدی است که یک چاپخانه می تواند به صورت تخصصی تنها برروی این مقوله فعالیت نماید.

به طور کلی به دلیل همین گستردگی فعالیت است که خانواده چاپ لارج فرمت را حتی از چاپ دیجیتال جدا دانسته و آن را یک خانواده حرفه ای در صنعت چاپ می دانند.

چاپ روی پارچه

برای مشاهده محصولات کلیک کنید

در ابتدا اکثر مردم چاپ لارج فرمت را به عنوان چاپ بنر می شناختند ولی امروز دیگر بنر تنها یک واژه است و چاپ لارج فرمت یک گروه تخصصی دراین خانواده می باشد.

جمع بندی:

در حال حاضر هر روز که می گذرد اتفاقات، رویدادها و دست آوردهای جدیدی در صنعت چاپ رخ می دهد، در این مقاله تنها به کلیات اشاره شد و بسیاری از دستگاه ها همچون چاپ تامپو، چاپ سیلک، چاپ سه بعدی و بسیاری دیگر از فن آوری ها را کنار گذاشتیم که هر یک از آن ها دنیایی هستند که به صورت کلان می  توان در خصوصشان به نقد وبررسی پرداخت.

امروز محصولات چاپی به قدری گسترده هستند که شاید شما تنها بخشی از آنها را بشناسید، به همین دلیل است که حتما قبل از آن که تصمیم در این رابطه داشته باشید باید با یک کارشناس چاپ مشورت داشته باشید تا بتواند به خوبی شما را راهنمایی و فضای مناسب و متریال و حتی ایده های جدید را پیش روی شما بگذارد تا شما در خصوص فعالیت های چاپی خود بهترین انتخاب دست یابید.

اکنون در جامعه ما گستردگی ها و توانایی های چاپی در سطح روز دنیا پیشرفت داشته است و مهم ترین دلیل عدم پیشرفت در کسب و کار چاپ مسئله رقابت در جذب مشتری بوده است و نه معرفی محصولات به مشتریان.

حال در وضع این چالش بزرگ آن هایی موفق تر خواهند بود که محصولات را به مشتریان معرفی نمایند.