کارشناس تولید محتوا

کارشناس تولید محتوا

کارشناس تولید محتوا

کارشناس تولید محتوا 1536 1024 drrjblog

کارشناس تولید محتوا

کارشناس تولید محتوا : امروز در بسیاری از شرکت ها با آگهی استخدام نیروی تولید محتوا یا کارشناس تولید محتوا روبرو می شوید، ولی واقعاً این نیرو چه کسی است و چه کاری را باید انجام دهد، آیا تنها یک کارشناس تولید محتوا می تواند تمام امور محتوایی یک شرکت را بررسی مدیریت کند.

درحال حاضر تولید محتوا یکی از مهم ترین بخش های شرکت را تشکیل می دهد ولی جلب اینجاست که حتی مدیران شرکت هم به درستی نمی دانند که این محتوا ازکدام محل شرکت باید استخراج شود.

هنگامی که بحث یک تولید محتوا حرفه ای می شود و می خواهیم از طریق آن امور یک شرکت را بگردانیم، باید در نظر داشته باشید که شما در حال ورود به یک دنیای بازاریابی بسیار قدرتمند هستید.

کارشناس محتوا در شرکت شما وظیفه بسیار مهم و پیچیده ای بر عهده دارد و اگر به درستی نتواند آن را مدیریت کند می تواند خسارات سنگینی را به مجموعه شما وارد نماید، او قبل از آن که هرگونه تولیدی داشته باشد، بایستی ابتدا بر تمام اصول تولید و خدمات شما واقف باشد.

در اینجا به نکات مهمی خواهیم پرداخت که برای یک کارشناس محتوا لازم و ضروری است و شرکت ها نیز بایستی به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

کارشناس تولید محتوا چه کسی است؟

کارشناس تولید محتوا

تولید محتوا

یک کارشناس محتوا دارای مدرک خاصی در رشته خاصی نیست، او بایستی برای رسیدن به مراحل کارشناسی در زمینه تولید محتوا، خود مراحلی را طی کرده باشد تا به دانش و تجربه کافی در این زمینه رسیده باشد.

یکی از مهمترین بخش های تولید محتوا نگارش متون است، این متون ممکن است در سایت برای سئو استفاده شود و یا در تیزر های تبلیغاتی، پس یک کارشناس محتوا بایستی به حدی مطالعه و نگارش انجام داده باشد که به تمامی این نگارش ها آگاه باشد.

کارشناس تولید محتوا و تخصص های مورد نیاز:

۱- مطالعه :

یک کارشناس تولید محتوا بایستی به خوبی در تمام حوزه ها مطالعه داشته باشد، او بایستی هر روز دانش خود را تکمیل کند و این دانش علاوه بر کسب و کار مورد نظر، بایستی در تمامی حوزه های کسب و کار باشد.

۲- تحقیق وبررسی :

یک کارشناس تولید محتوا وظیفه نظارت بر تولیدی را دارد که هدفش جذب مشتری است این جذب بایستی براساس نیاز مشتری باشد تا اتفاقات مناسبی در روند شرکت ایجاد شود.

پس کارشناس تولید محتوا بایستی براصول و قواعد تحقیقات بازار و بررسی بازار آگاه باشد و این روند را به درستی و با دقت بالایی انجام دهد تا اطلاعاتی که در اختیار تیم تولید محتوا قرار خواهد گرفت دقیق و حساب شده باشد.

۳-بخش بندی محتوای خروجی :

تولید محتوا به شکل های مختلفی انجام می شود، متن ، عکس ، اینفوگرافیک ، ویدئو و غیره و مهم ترین بخش در مورد بازار هدف نوع انتخاب خروجی شما است.

کارشناس تولید محتوا

کارشناس تولید محتوا

یک کارشناس تولید محتوا بایستی به درستی بداند که در یک از محصولات خود را در چه گروهی تولید کند، مثلا چه متنی را برای ویدئو آماده کند، چه محصولی را به صورت تصویری و چه اطلاعاتی را به صورت اینفوگرافیک ارائه نماید تا مخاطب به خوبی و به درستی آن مطلب را درک کند.

حتی این موضوع بسیار مهم است که چگونه و در چه فضایی ویدئو های شما طبقه بندی و آماده شود .

۴- انتشار مطالب در فضای آنلاین :

محتوای تولید شده شما براساس مخاطب آماده می شود و فضای انتشار آن براساس وجود مشتری و یا جذب مشتری آماده می شود. حال این نکته مهم است که شما از فضای شبکه های اجتماعی خود چگونه استفاده می کنید و مطالب را چگونه در این فضاها منتشر می نمایید.

استفاده درست از مطالب و محتوای تولید شده در وب سایت، اینستاگرام، فیس بوک، توئیتر و سایر شبکه های اجتماعی اهمیت بالایی دارد و مدیریت آن توسط کارشناس تولیدمحتوا صورت می پذیرد.

کارشناس تولید محتوا

کارشناس تولید محتوا

۵- ابزارهای تولید محتوا :

تولید محتوای حرفه ای توسط یک نفر انجام نمی پذیرد و نیازمند یک تیم حرفه ای و متخصص و ابزارهای حرفه ای است.

عکاسی حرفه ای ، فیلمبرداری حرفه ای ، گرافیک حرفه ای ، متن نویسی تبلیغاتی و نگارش متون ، طراحی وب قدرتمند و مدیر رسانه که مدیریت این تیم توسط کارشناس تولید محتوا انجام می پذیرد و شما بایستی تمام ابزار را برای او فراهم آورید.

وجود این مقدار نیرو علاوه بر هزینه های ماهانه، هزینه ابزار را نیز در پی دارد که موجب می شود تا شما در شرایط کنونی حداقل ۱۰۰ میلیون تومان (۱۳۹۹) وسیله خریداری نمایید.

پس بهترین راه برای داشتن یک محتوای حرفه ای و اثربخش استفاده از یک کارشناس محتوا در کنار یک تیم حرفه ای است و شما ابتدا باید این تیم را فراهم کنید.

کارشناس تولید محتوا

تولید محتوا

۶-تولید محتوا براساس بازاریابی :

یکی از مهم ترین دلایل تولید محتوا استفاده از آن در رسانه ها است. این رسانه در اکثر مواقع شبکه های اجتماعی و وب سایت است اما فراموش نکنید که کاتالوگ، بروشور بسته بندی و حتی ارائه های شما می تواند تأثیر زیادی در زمینه جذب مشتری داشته باشد.

پس تولید محتوا شما بایستی براساس نیاز تیم بازاریابی محتوای خود را برنامه ریزی کرده و آن را از تیم تبلیغات و تولید محتوا بخواهد.

۷-استراتژی های بازاریابی و فروش با تولید محتوا :

کارشناس تولید محتوا

تولید محتوا

تولید محتوا الزاماً یک فعالیت خالص در زمینه اطلاعات شما نیست، این حوزه ازکسب و کار شما بایستی بسیار دقیق و حساب شده براساس نیاز بازار شما در راستای توسعه و فروش قدم بردارد پس بسیار مهم است که تیم یا تولید کننده محتوا شما درکنار تیم مدیریتی، بازاریابی و فروش باشد.

همان طور که گفته شد تولید محتوا پادشاه کسب و کار شما است و بایستی در کنار مدیران ارشد سازمان شما قرار بگیرد.